"Ne" jako zbraň hromadného ničení.

6. may 2013 at 19:24 | Hani |  Všechny mé myšlenky na jednom místě.

BUDU SILNÁ, PROTOŽE VŠECHNO SE ZLEPŠÍ. TEĎ JE MOŽNÁ BOUŘLIVO, ALE NEMŮŽE PRŠET NAVŽDY.


Moje deprese vesele pokračuje. Proto nebudu nikoho nutit tenhle článek číst a hodím ho pod perex. Nechci kazit náladu ostatním.. :)

Jak snadno zkazíte něčí den. V mém případě minimálě týden. Stačí jen jedna otázka, nepravdivá odpověď, aby se vám svět zastavil. Ale právě teď se mi to nejmíň hodí a mám pocit, že tohle mne už srazilo na kolena. Byl to tvrdý pád, ale těžší bude vstát.
Znovu a znovu se vracím k tomu, že nemám na Facebook chodit. Vždycky odejdu s podivným, nepopsatelým pocitem. Teď odcházím s pocitem naprosto jasným. Mám chuť tam znovu zajít a všechno vysvětlit. Nebudu takový srab, já mu to řeknu do očí. Stejně si to rozmyslím, ale potřebuji útěchu na dnešní noc a další den.
Jedno ne. Jedna nepravdivá odpověď. Jedna půlhoďka na sociální síti. Jak málo stačí ke zničení dobré nálady? Ještě ráno jsem si myslela, že jsem konečně překonala pocit prázdnoty. Vstala jsme do nového dne s úsměvem, byla jsem natěšená na jeho pohledy, na jeho objetí. Umí dávat ty nejlepší objetí, vážně, ty nejhezčí. Byla jsme natěšená na jeho snahu mě rozesmát. Je jediný, komu se to v poslední době daří. Když tedy nepřišel do školy chtěla jsem ty motýlky v břiše uklidnim chatem. Jsou v klidu, ale za to já rozhodně vpohodě nejsem.
Říkám si, jakou odvahu asi musel sebrat, aby mi to napsal. A já mu odpovím tak... nic horšío jsem napsat nemohla. Ale nechci, aby o mých pocitech někdo věděl. A když mi každý čučí do monitoru... asi to jinak nešlo. Ale musím mu to vysvětlit. Musím.
Znáte ten pocit, kdy se cítíte jako totální kazisvět? Jako ten nejhorší člověk? Já se toho pocitu nemůžu zbavit. Z kamarádky jsem dostala jen "Můžeš si za to sama, neměla jsi mu psát..." a to mi teď opravdu pomůže. Realita bolí. A já si začínám uvědomovat, že čas nevrátím a budu se své chybě muset postavit. Vzdát se objetí, vzdát se jeho smajlíků, které mi kreslil na Crocsky. Já ale o to všechno nechci přijít! ...
Pořád je tu ta skoro nulová šance, že si dělal srandu. Z chatu by to vylývalo, ale zkrátka.. je to hrozně záludná otázka. Žádná odpověď na ní není správná. A to mne přivádí k tomu, že jsem vám nenapsala, a co se mne vlastně zeptal. Ale to není důležité..
Nevím, jestli najdu odvahu znovu tam zajít a napsat mu. Předpokládám, že ne. Ale mám skoro týden na to, abych si všechno ujasnila, ředitel nám udělil další volno. Jakou já mám radost. (Trochu ironie vždycky musí být!)
Držte mi palce, prosím.

6ppblh1yg4uvv56i63wajvg35ut1oxtn_large

Děkuju za přečtení mého článku. Potřebuju si vylít srdíčko. Budu se snažit, abych už takové články nepsala, ale teď mne jiné téma nenapadá a navíc se prostě potřebuji vypsat.

 

3 people judged this article.

Comments

1 Theresa Theresa | Web | 6. may 2013 at 19:49 | React

Tak, z úplných depresí jsem vyšla, páč se díkybohu ve škole i doma nasměju až až.. Ale víš co se říká - nejusměvavější lidé jsou většinou ti nejutrápěnější. Hold, čas udělá své.. Buď silná, já vím že se to těžko řekne ale.. zatni zuby a dokola si říkej že již brzy bude líp.Ber to jako posledních pár centimetrů před koncem tunelu

2 Unicorn. Unicorn. | Web | 6. may 2013 at 20:09 | React

Vůbec se za takové články v prvé řadě neodmlouvej. Myslím si, že převážná většina článku na blogu je o našich pocitech i mé články. Jen ty pocity zkrátka nevyplují takovým způsobem, jako  v tvém případě. Ať ti napsat cokoliv, vždycky je i po sté lži možnost všechno napravit. Pokud teda člověk, který má odpouštět není sobecký a člověk, který lhal přizná pravdu. Život je nevyzpytatelný a není naše chyba, že se občas něco pokazí nebo, že lžeme, kdyby okolí chápalo pravdu a naše pocity, žádný důvod k lhaní by ani nebyl. :) Pokud ho máš ráda, i když si teď nejsem jistá, jak to má on. To co by mělo být bude. A pokud nebude? Věř mi, když říkám, že tak skvělá osoba jako ty si najde někoho sobě rovného s kým bude spokojená. :) A držím ti palce, dokonce i ty na nohou a doufám, že se všechno napraví, tvá deprese pomine a ty budeš zářit jak sluníčko, protože ze všech lidí, co znám si to zrovna takoví jako ty zaslouží nejméně. :)

Děkuji za tvůj pravdivý komentář. Takové místo existuje v mysli každého člověka, zda to místo najde nebo se naučí to místo takovým vidět, je jen na něm. Domov nikdy není tak čistý jak vypadá. Ale dává nám bezpečí, pocit bezpečí a je lidskou hlavní vlastností, stavit sám sebe na první místo. To, co chci já, jak to chci já. Nesejde na tom, zda se změní místo, ale musíme se v prvé řadě změnit my a pomáhat k vybudování všeho čeho by jsme chtěli. :) Opravdu moc děkuju za komentář.

3 Unicorn. Unicorn. | Web | 6. may 2013 at 20:10 | React

[2]: Neomlouvej, napsal. Strašně komolím slova, když něco píšu rychle. :'D

4 L. L. | Web | 6. may 2013 at 20:20 | React

Cítím se stejně, pořád jakobych byla sražená nakolena a neuměla vstát, pořád "depky" ... A přitom vím, že se nic nezmění, že jediné co se musí změnit, jsem já, že se přes to musím přenést a jít dál, jinak takhle budu trpět napořád, ale nejde to. :( :/
Na FB se toho hodě dozvíš, FB umí zkazit den, náladu, život teenagerů... :/

5 Unicorn. Unicorn. | Web | 6. may 2013 at 20:29 | React

Promarněný čas? Jestli něco není promarněný čas, tak to poslouchat ostatní, kteří to obzvlášť potřebují. Moc si vážím, že máš ke mě nějaký vztah, že si se mi svěřila a vůbec, že ses nám svěřila. Život je komplikovaný, ale já si opravdu myslím, že vždycky existuje cesta, jak z komplikací ven. :) Vždycky je tu něco, co tě potopí a pak je tu něco, co tě dostane na břeh a pomůže ti to. Tak snad to brzo najdeš a jak už jsem psala tvá deprese pomine. :)

6 Unicorn. Unicorn. | Web | 6. may 2013 at 20:45 | React

Tví přátelé si tě spojují s tím, co s tebou zažili, jak vypadáš, jak se chováš ve společnosti a všeho můžou využít ve svůj prospěch. My na blogu tě známe podle tvých článků a krásných komentářů. Takže stručně řečeno, my tě posuzovat, tak jako lidé z tvého okolí nebudeme. :) Jsem ráda, že ti přijdu zajímavá, i že mě chceš poznat, taky bych tě chtěla poznat a doufám, že to i uskutečníme. A mé optimistické komentáře, jak vidím a dělají, to co mají. :)

7 Haň. Haň. | Web | 6. may 2013 at 21:47 | React

neměla by ses omlouvat za to, že si sem něco napíšeš. je to přece tvůj blog. (:
a navíc, lidé, kterým na tobě záleží, si to přečtou celé. (;

někdy mám taky pocit, že facebook může spoustu věcí zkazit. i tu tak složitě vybudovanou dobrou náladu. je mi líto, že se to stalo zrovna tobě. ale věřím a doufám, že to zvládneš napravit. opravdu. *:

ke komentáři:
děkuji. moc to pro mě znamená. a budu tady pro tebe vždycky a doufám, že ti budu moct i nějak pomoct. :3

8 michaeela michaeela | Web | 7. may 2013 at 7:48 | React

Tak nejprve k tvému komentáři u mě a pak se pustím do čtení do toho tvého báječného článku. Modelka nejsem, spíš jsem si to jn na chvilku vyzkoušela - na téhle škole je to někdy potřeba. Ale upřímně bych se tomu asi nedokázala věnovat naplno, tohle byl celkem silnej nátlak a myslím že 'opravdové' modelky mají ten nátlak mnohem větší. Takže asi tak, a s těma fotkama, možná čase je přidám, ještě uvidím :-)

Já na ní můj hněv pouštím hodně často. A ona je pak děsně uražená když jí řeknu něco hnusnýho. Ale ona urážet ostatní může, to vážně miluju tohle. To ano všichni jsme tak trošku někdy na zabití, ale tak kdyby jsme nebyli tak by jsme bylo asi dost nudní ne. :D
No asi můžu říct, že když jsem doma tak mi krade všechno, facebook pitomej. Ale já bez toho nemůžu být, píšu si tam s celkem pro mě důležitýma lidma, a halvně tam mám i holky se kterýma se z nám s blogu a už blog nemají tak aspon takhle si můžeme psát noo. Ale pokud jsem na intru, tak facebook moc nepotřebuju, teds ted už ano protože.. no protože T. Ale jinak se bez nej obejdu protože se tady aspon furt něco dělat. :-3

Já jsem teď uplně na něj naštvaná, a už opět ze mě opadá to štěstí a radost kterou jsem měla. Asi jsem moc naivní, a všichni mi říkají, že moc pospíchám, je to možná pravda ale zase na druhou stranu na co mám jako čekat, až ho někde potkám s jinou. Fuck, to fakt nechci. Protože moc dobře vím co by to semnou udělalo, a byla bych mnohem víc v háji než sem teď. Ještě jsem v sobě nenašla to odhodlání mu to říct respektivě spíš napsat no. Ale musím, Jenže se bojím, že mě podělá. Třeba jako včera měli jsme jít za škola -  já to kvůli němu zatáhla, abych dyštak stihla sním jít, tak jak jsme byli domluvení. A bylo ztoho něco ? Ne. Řekl mi že kdyby nejel domů a zůstal tu tak mi dá vědět, celé dopoledne jsme si psali a ani slovo o tom, nebudu se mu pořád s tím vtírat. Schválně jsem na něj jakoby čekala až půjde na vlak a taky že jsme ho viděla, v klidu si to šel viš co. Říkám super. Večer mi zase psal. Jenže on je tak neskutečně hodnej, to je tak hezký!

Tvůj pak ochránce, to je sladkýýýý. :D

Tak nevím jstli to můžu napsat ale asi jsme na tom stejně ebo aspon trošku podobně. Hlavně nic nezahazuj za hlavu a pokus se mu to vysvětlit, i když vůbec nevím o co jde, všechno se dá napravit pokud jsi udělala něco špatně. Ten pociz kazisvěta moc dobře znám, já si pak připadám uplně zbytečně a že za vše špatný můžu já, ale dobrý no. Doufejme v lepší dny kočičko :-*

To ředitelský ti moooooooc zavidím, já teda byla doma teď 11 dní, ale potřebovala bych tak 11 měsíců aspoň, teď ležím v posteli a mám opět chut sena to dneska vykašlat, ale bohužel nemůžu, mám sice až od půl 10 ale do půl 5 to je smrt. Hlavně když na praxi budeme asi jen 3 , to bude moc seksi hej.

9 Vaness . Vaness . | Web | 7. may 2013 at 10:23 | React

Vůbec se neomlouvej . Takovýhlema článkama si uvědomuju , že takový pocity nemám jako jediná .

Sice nevim , co ti napsal ,nebo nenapsal .Či je to tvůj kluk , nebo ne . Ale určitě z ničeho nepropadej depresi . Já se takhle utápěla přes rok  . A čim dýl to necháš , tak to pude hloubš a hloubš až to potom nepude zastavit .  Já vim , jak je to šíleně těžký . Ono to nejde ze dne na den si poručit " Tak a teď budu šťastná" ..
Ale postupně se o to začni snažit . Prosím , seš úžasná a já nechci , aby ses trápila . Za to ti nic nestojí .
Mě třeba pomáhá , když si pustit nějakou  veselou pozitivní písničku . Ale to neni jenom o tom . Musíš se prostě přemluvit a nedovolit pocitům , aby tě ovládly .
Já mám sice co řikat , ale nechci abys do toho spadla . :-***** Stay Strong .

10 ichbincarlo ichbincarlo | Web | 7. may 2013 at 16:36 | React

proto na fb moc nelezu a když tam vlezu tak se tam akorát pravidelně naseru.

asi píšeš o nějakém klukovi jak jsme z článku vydedukovala, že ?? :)
tak přeji, ať ti to s ním dobře dopadne :)

11 Denďa Denďa | Web | 7. may 2013 at 18:00 | React

:( tak to je mi líto že se ti k tomu přihodilo i toto,tak doufám že to bude brzo lepší nějak tak celkově a s tím klukem taky ;)) ať už se nemusíš trápit ;)

12 Unicorn. Unicorn. | Web | 7. may 2013 at 22:33 | React

Je to dobře. Protože, když něco píšeš, dvakrát si promyslíš, co vlastně píšeš. A občas když něco uděláme, uděláme to v rychlosti bez jakéhokoliv přemýšlení a zkoumání následků. :) My tě známe spíše tvou myslí. A taky je tu ta výhoda, že tě nikdo nesoudí podle vzhledu. :) A jak na tom jsi? :)

13 Bee Bee Bee Bee | Web | 8. may 2013 at 11:43 | React

A pročpak já mám vždycky pocit, že mluvíš o mně? :)No jo, tohle zná asi každej :/ Mimochodem, jak to dopadlo s tim spřátelením? :)

14 Ter. Ter. | Web | 8. may 2013 at 12:20 | React

Ta v první řadě bych ti chtěla poděkovat za to, že jsi se vůbec odvážila přečíst si ten výplod mé pubertální mysli. :D A taky za pochvalu. :)
A jinak.. je lepší mít na všechno vlastní názor a nevozit se s ostatními v tom, co si myslí oni. Drž se toho, protože to se ti v životě neztratí. :)

Myslím, že za to co napíšeš na SVŮJ blog se určitě omlouvat nemusíš. Kdyby to někomu vadilo, je to jen jeho problém, není nucen to číst. ;) Je lepší se z něčeho vypsat (nebo v ještě lepším případě vymluvit), než to v sobě dusit a dál se tím užírat.
Je mi líto toho, co se stalo, ale vím že lítost nic nevyřeší. Vidím ale, že jsi ochotná se tomu postavit, že jsi charakter na to, aby jsi si přiznala, že jsi udělala chybu. Budu držet palce při nápravě. :) Myslím, že jestli tě má alespoň trošku rád, mohl by umět odpustit. :) Popřípadě.. už se to nějak vyvinulo? :)

15 Vaness . Vaness . | Web | 8. may 2013 at 16:02 | React

Od toho ten blog máš ;) Tak se vypiš :) Já si to přečtu ráda :-**

Ten pocit s tim klukem znám . Já mám taky takovýho "kamaráda" , ale přitom se líbáme a objímáme ... a jako kamarádství to fakt nevypadá .

Každopádně ti s nim držim palce  .. ať to dopadne dobře . Uvidíš , jak se to vybarví :)

16 L. L. | Web | 8. may 2013 at 16:12 | React

Děkuju, jsi strašně hodná, nezaslouží si jí nikdo. :( :( Protože ty co jí znají a mají s ní zkušenosti, těch fakt lituji, je to fakt hnusné. :( :( A než se z toho člověk dostane, spadne pomalu do další... =/ Vždycky se najde něco, kvůli čemu se čl. trápí a to je zlé. :( :(
Děkuji za rady, mrknu tam. :P

17 Ghloeé Ghloeé | Email | Web | 8. may 2013 at 16:16 | React

Zdravím Haní, je naprosto normální si na blog vylít vztek a psát sem své pocity. Od toho tu blog je! A za to se opravdu neomlouvej. Každý máme právo se vypsat, když nám není zrovna nejlépe. A není zrovna fajn to dusit v sobě.
Nesnáším když mám celý den skvělou náladu a stačí vteřina a rozbije mi veškerý den. Znám to jak se cítíš. Můj kluk se předevčírem se mnou rozešel kvůli hlouposti. A dnes jsme zase spolu, protože já věřím, a bojuju. A to je nedůležitější, věřit si, stát si za svým a bojovat!
Snad to nebude tak těžké. Ale život je těžký, hodně těžký a tohle je ještě minimum než co nás čeká v životě :/
Na tvém článku se mi líbílo jak jsi napsala "BUDU SILNÁ, PROTOŽE VŠECHNO SE ZLEPŠÍ. TEĎ JE MOŽNÁ BOUŘLIVO, ALE NEMŮŽE PRŠET NAVŽDY." v tom mi napadla jedna písnička od Michala Davida - Žádná bouřka věčně netrvá. Určitě si jí přečti. Něco v sobě má. Pravdu. A já si jí vždy poslechnu když mi je nejhůř.

Budu Ti držet palce! ZVLÁDNEŠ TO!

18 Haň. Haň. | Web | 8. may 2013 at 16:38 | React

jsem strašně ráda, že ti ty mé komentáře něco dají a trochu ti pomůžoou. hodně to pro mě znamená. :3

19 Šukatérka Šukatérka | Web | 8. may 2013 at 18:15 | React

Naprosto chápu tvá slova a pocity v nich. Jako bych se v nich sama viděla. Já díky svým problémům s ostatními a ostatníma už skoro nechodím, jsem ten typ člověka, co musí všechno řešit a nemůže to přejít a pak ho to žere a žere, chce vysvětlovat a řešit a má také deprese.
Je nás takových, myslím, víc...

Držím ti palce, snad se to aspoň tobě povede.

20 Allys♥Cook Allys♥Cook | Web | 8. may 2013 at 18:34 | React

toho citátu se drž:)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama