Zklamání se v kamarádkách asi k životu patří.

10. july 2013 at 21:25 | Hani. |  Střípky z mého života.

PSYCHICKÁ BOLEST JE HORŠÍ NEŽ TA FYZICKÁ.

Pamatuji si, jak mi kamarádka poprvé řekla, že se v mé přítomnosti chovají lidé jinak. Hůř. Od té doby mou mysl tíží neodbytný pocit. Pocit, že jsemv něčem špatná. Nedokážu se tohoto pocitu zbavit. Pokaždé, když po nemoci přijdu do školy, polije mne ledová sprcha. Tolik vyprávění mojí kamarádky, kolik si toho užila s dívkami, které spolu pomlouváme. Tolik fotek a videí.
Připadám si, jako bych se vrátila v čase. Do páté třídy, možná čtvrté. V té době jsem se kamarádila s jednou holčinou, se kterou se hromě mé maličkosti nikdo jiný nekamarádil. Ostatní se snažili mne varovat, ale já je nikdy neposlechla. I přes to, že jsme se pořád hádaly. Když se pak začala bavit s jinou holkou, začaly naše hádky nabývat na intenzitě. A já vlastně... vlastně jsem skončila sama. A začala se bavit s klukama. Naštěstí jsem nikdy neměla problém s tím, že bych měla na mé poměry málo kamarádů. Ale tenkrát došlo k něčemu, co mou psychickou stránkou hodně zatřáslo. A já ti vidím až teď.
Tajemství. Moje v tu dobu největší tajemství. A tolik slibů. Tolik hádek. A rvaček. Tolik slz. Zbytečných slz. Vlastně si teď uvědomuji, že ona se nakamarádila. Ona si hojila své mindráky. Neustále se nade mne povyšovala a vlastně do vyvrcholilo v té čtvrté, nebo páté třídě. Kdy jsem poznala naprosto jiné přátelství, než s touhle holkou. Kterou upřímně, a jak nerada si to přiznávám, nesnáším. Protože kvůli ní se můj svět otočil naruby a já poznala hořkost zklamání a zrady od kamarádky. Začala jsem se kamarádit s kluky a poznala, že oni nejsou tak pomstychtiví. Třeba jsou někdy moc zákeřní, ale pořád to má meze. My holky ne. My tu druhou chceme dostat na kolena.


A tak jsem to chtěla i já. Začalo to zprvu nevinně. když mi při mé hádce hodila s mým novým, tenkrát hodně drahým, mobilem. A o já "hrdinka" udělala? Vzala ten její a praštila s ním taky. Ale byl klid. Další týden jsme spolu nemluvily. Pak přišly omluvy. A já se od té doby kamarádkám ráda neomlouvám, protože mi pak říkala, že jsem slaboch.
Vadilo jí, že se otáčím a povídám si o hodinách. Vadilo jí, že jsem se překlepla na klávesnici, na které jsem tenkrát neuměla. Vadilo jí, že mám hezčí boty. Zpochybňovala moje články na blogu. Ano, to ona mne k němu přivedla. Četla moje články. Namlouvala mě i sobě jak je emo. Na každém mém článku asi o dvou větách viděla nějaké chyby, na které chtěla upozornit. A vtloukala mi do hlavy, že se my dvě nedokážeme srovnávat. Že ona je proti mě hrozně štíhlá a hezká. A že já nejsem. A do teď to z hlavy nemůžu dostat.
Chvilku to vedlo až na tu krajní mezi. Když jsem vážně pochybovala sama o sobě.
Naposledy jsme se pohádaly, když jsme si psaly na facebooku. Ano, zase ten facebook. Dohnaly jsme to tak daleko, že jsme si volaly a řvaly na sebe do telefonu.
A pak, když přišly přijímací zkoušky a já byla tenkrát nemocná, bylo mi jedno, jestli je udělám. Už kvůli ní. Věděla jsem, že ona je naučená a že je zvládne. A tak jsem polovinu odpovědí odtipovala. A byla jsem pod čarou. Několik míst. Mohla jsem podat odvolání, ale já nechtěla. Já s tím byla smířená. Nejsem na to pyšná. Ale na druhou stranu jsem za to ráda.
Ne, neudělala jsem je. Z našeho tria jsem byla jediná. A jsem za to dneska hrozně ráda.
Ona, tolik problémů má za sebou. Prý už není tak namyšlená, jako byla. A když jsme jí potkala na posledním zvonění a ona za mnou přišla, nebyla jsem schopna s ní mluvit. byla mi jedno. protože ona mohla za všechno zlé. Přisuzuji jí všechno. A ukájím se na její přítomnosti. Skončila někde, kde já nechci. Je mi výstrahou.
Dnes jsem se s tím vyrovnala. A našla nejlepší kamarádku, která je vážně nejlepší. Občas si pro klid svého svědomí přečtu pár jejích "otázek" na asku. Zřejmě nejsem jediná, kdo ji nemá rád.
Nejsem na sebe pyšná. Že můžu někoho tak moc nesnášet. Nejsem. Ale ona si za to vlastně může sama. Karma jí to vrací. A já dneska vím, jací umí být lidé doopravdy.
Moment, stojí mi vůbec za tenhle článek?

Trošku vylití mého srdíčka. Tolik jsem toho chtěla napsat, ale samozřejmě jsem polovinu zapomněla. Jestli si to někdo přečetl, tak mu děkuju.

Tumblr | via Tumblr

http://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/178/934/662426717b_92680572_o2.png
 

3 people judged this article.

Comments

1 Mariam Shades Mariam Shades | Web | 10. july 2013 at 22:13 | React

Ďakujem :-) A mám digitál :-|  :D Ale chcem zrkadlovku len netuším kedy si na ňu našetrím :-D Asi nikdy :D

A teraz k tvojmu článku:
Tak takú kamarátku, ktorá sa bavila keď nemala mňa s babami ktoré sme ohovárali, som mala aj ja. Akože doteraz sa s ňou rozprávam a tak, ale niesme extra kamarátky. Už asi 5 krát sa so mnou prestala baviť, potom sa bavila s nimi, potom zase so mnou..Nekonečný kolotoč :-D A s tým že si napísala že chalani niesu takí pomstychtivý súhlasím úplne. Posledné 2 roky sa kamarátim skôr s chalanmi ako s babami v našej triede. Má to svoje výhody aj nevýhody :-D Výhoda - vždy je sranda, vždy sa máme o čom baviť, ostatné baby závida..... :D :D To je len bonus :D A nevýhody - vypočuje ma, ale keď začnem hovoriť viac o citoch, tak povie že sa už nemám trápiť a tým to ukončí :D S nimi sa o takýchto veciach baviť nedá :D
A máš pravdu, zlým ľuďom sa to zlé vráti. Možno nie hneď, ale raz áno. Ak ju nebudeš vídať tak na ňu zabudneš, myslím že by ti to dobre padlo.

2 Ell. :3 Ell. :3 | Web | 10. july 2013 at 23:05 | React

Páni Hani, docela mě to dostalo. :) Myslím, že to je ta slečna, o které si mi ještě nedávno psala na minulý blog. Nedivím se ti, že jí nesnášíš. Bylo to všechno dost dávno, čtvrtá, pátá třída. Muselo tě to opravdu dost poznamenat, je mi to líto. Ale jsem na tebe hrdá, že si se na ní dokázala vykašlat, i když tě pořád dost žere.
S klukama máš pravdu, teda ne možná úplnou. Pár mstivých blbečků se najde, i když spíš mezi ex, než kamarády.
Víš, je to zlý, ale přeju ti, aby si jí jednou mohla nakopat tu její debilní držku a aby si měla konečně klid!:D protože i když si to nechceš přiznat, nic nechceš víc!:D
Máš dokonalý design, úplně mi padá brada. ♥

3 *Tímea* *Tímea* | Web | 10. july 2013 at 23:31 | React

Tak toto poznám tiež... Ja som nikdy nepatrila medzi osoby,ktoré by mali veľa priateľov nikto sa so mnou nebavil preto ako som vyzerala. Na škole sa nám potom rozdelila trieda a ja som musela ísť do inej triedy kde som mala síce kamarátku ale ona mala aj iné kamarátky.Tak ja som sa začala baviť aj s inými a našla som si inú kamošku a oni sa potom začali o mňa hádať a prestali sa spolu baviť.Ja som potom bola najhoršia pretože podľa učky som rozoštvala všetky baby proti sebe.Nakoniec som skončila s inou kamarátkou s ktorou som dodnes.Nakoniec sme skončili my dve proti všetkým ale to bolo všetkým tak či tak jedno proste vždy keď sa niečo stalo my sme boli tie zle a tak to je aj doteraz... :D No čo zvykli sme si na to :D Verím to že sa im všetko zlé vráti.....

4 Mavis E. Strix Mavis E. Strix | Email | Web | 11. july 2013 at 10:33 | React

Musím priznať, že ja som túto situáciu zažila a prakticky ju aj stále zažívam. So spolužiačkami sme sa odcudzili asi minulý rok, absolútne neviem prečo. Každopádne, našla som si jednu kamarátku, vlastne najlepšiu, ktorá so mnou chodila do triedy, avšak postupne zisťujem, že to najlepšia kamarátka nie je. Nerobí jej problém nechať ma v štichu bez vysvetlenia. Taktiež musím priznať, že momentálne nemám kamarátov, s ktorými by som trávila svoj voľný čas. Vlastne som mala len to jedno dievča, ktoré ma teraz tiež svojim spôsobom odkoplo. Každopádne, aj ja som situáciu vyriešila tak, že som sa začala baviť s chlapcami. Konkrétnejšie, so spolužiakmi. Musím potvrdiť tvoje slová o tom, že aj chalani sú síce zlí, ale určite nie takí zákerní a krutí a dievčatá.

To, čo spravila, je nanajvyš úbohé a je od teba neskutočne dobré, že si sa od nej odpútala a vykašľala na ňu. Žiadny človek by sa nad tým druhým nemal povyšovať.
Pravdepodobne, teda určite, si spravila dobre, že si tie prijímacie skúšky nechala. Zase by si bola len s ňou, aj keď možno nie v jednej triede, v jednej škole určite.
Je úžasné, že si si dokázala nájsť lepšiu kamarátku a veľmi ti prajem, aby si v živote stretávala len tých dobrých ľudí :)

5 Terri** Terri** | Web | 11. july 2013 at 10:52 | React

Páni Hani, vážně pěkný článek.. :)
Ta tvá 'kamarádka', nemám slov. Dobře, slova mi na jazyk přichází, ovšem ani jedno není spůsobilé.. Jedno ti však mohu říci, jsi vážně skvělý člověk..

Já jako malá jsem měla kamarádku dá se říci 'již od porodnice'. Chodily jsme spolu do školky, bydlely vedle sebe, seděly vedle sebe celou první třídu. Měla jsem ji vážně ráda a dá se říci, že to byla má nejlepší a jediná kamarádka. Ale potom mne odkopla. Pamatuji si ty pocity jako včera. Začala se bavit s jinou dívkou a já zůstala sama. Nikdo se se mnou nebavil a ten čas, kdy jsem zůstávala tři hodiny ve školní družině pro mne byly strašné. Opravdu, nenáviděla jsem ji, sebe i celý svět. Byla jsem sama. Sama proti všem a všichni lidé kolem mne přecházeli bez jediného pohledu. Vzpomínám si na ty hodiny, co jsem maminku s pláčem prosila ať mne tam nepouští, ale ona byla neoblomná. A tak jsem seděla v nejzazším koutě třídy a plakala. Učitelky utěšování vzdaly a zkrátka si o mnně myslely, že jsem jen rozmazlený fracek.

Netuším, kdy nastal obrat k lepšímu, ale trvalo mi to téměř dva roky. A poté jsme si k sobě s nynější kamarádkou ze stejné třídy konečně našly cestu. A já ji neustále za naše přátelství děkuji. Jsem neuvěřitelně ráda, že ji mám. :)
Ale oné dívce můj zkažený kus dětství nikdy neodpustím..

6 cincina cincina | Web | 11. july 2013 at 11:19 | React

Při čtení tvého článku mě napadly tři citáty.

Když uděláš něco správně, nikdo si toho nevšimne. Uděláš jedinou chybu a každý ti ji připomíná. - Tohle mi docela sedí k té tvé bývalé kámošce. Pořád ti předhazovala, že jsi špatná. To není dobré.

Další citát je tento:
Když řekneš holce, že je krásná, v tu chvíli ti neuvěří. Když jí řekneš, že je ošklivá, bude si to myslet celý život. - Tohle taky sedí na tvou kamarádku. Vzpomínám si, jak mě kluci říkali, že jsem hnusná a myslím si to pořád. Ale když mi někdo řekne, že jsem krásná, je to zvláštní pocit:)

A poslední:
Jak snadné, je utěšovat se myšlenkou, že jiní jsou na tom hůř. - Ano, holky jsou mrchy a dokáží využít každé příležitosti, aby člověka srazily na kolena. Zajímalo by mě, čím to je, že ti kluci až takové pomsty nedělají.

Ta tvoje kamarádka byla pěkně blbá a máš pravdu, že si na tobě léčila své mindráky. Většinou se povídá, že ten, kdo tě uráží, si to myslí o sobě. Takže si nejspíš myslela, že je hnusná a tak podobně, co ti to vykládala.

7 K. K. | Web | 11. july 2013 at 15:14 | React

Jo po Jillian mám akorát velký lýtka:( :D

Strašně hezky napsaný článek. Taky jsem potkala pár takových lidí, nestojí za to.

Jakou školu vůbec teď studuješ? :)

8 the lizz. the lizz. | Web | 11. july 2013 at 15:32 | React

haha, přesně přesně :) takovou "kamarádku" jsem měla taky, ve všem mi dávala najevo, jak je skvělá,lepší,dokonalá..
teď? největší děvka, lidi ji nemají rádi a nikdo o ní nic pěkného neřekne.. a je mi to jedno, nemám ji ráda a ni se s ní nestýkám. a myslím, že to je nejlepší, s takovýma lidma se nebavit prostě, když tak dlouho ničili nás a naše sebevědomí:D

9 L. L. | Web | 11. july 2013 at 15:37 | React

Toto přesně nenávidím... Jdu ven s jednou, druhá se urazí... Druhý den jdou ony dvě spolu, dají na FB šťastné fotky, popisky jak jsou nejlepší, nejúžasnější, jak se milují a přitom mi každá z nich v chatu píše jak je ta druhá hrozná a že jí nemá ráda, že jí nenávidí, blablabla... Nenávidím... Nebo ten rok 2011... Uvědomila jsem si, že psychická bolest člověka změní... Hodně změní. :/ A je to smutné... Od čeho život, když není šťastný, od čeho psychika, když jen "bolí" ... Čím jsme starší, tím víc se hrabeme před usínáním nebo když jdeme někde sami hluboko v paměti, vzpomínáme, přemýšlíme, hloubáme, a k čemu to většinou vede? Jenk nostalgii... :/ No, dostala jsem se trošku jinam, než je tvůj článek, omlouvám se. :D :'))

10 Pájj | Imaginary-Wings.blog.cz Pájj | Imaginary-Wings.blog.cz | Web | 11. july 2013 at 17:18 | React

Hani, víš takovýhle lidi nestojí ani za shlédnutí. Potkala jsem se s takovými jako  je/byla tvá bývalá kamarádka. Tedy, mám i takové ve třídě a věř mi, že bych je vyměnila za cokoli. Lituji Tě! Její chování nebylo hezké vůči tobě ani vůči jí. Její chování v minulosti dopadá na přítomnost a bude dopadat na budoucnost. To, že jsi se neučila na přijímačky a otázky si jen tak odtipovala a bylo Ti jedno jestli to nedáš. Vážně! Si hrdinka! Tohle by udělal málokdo. Pokud se někdo s někým kamarádí, tak si má toho přátelství vážit, protože i jediná maličkost ho může rozbít, ale tvé kamarádce to bylo asi jedno, stála za svým. Stála si za tím, že je taková a taková, a že je jedinečná a ostatní jsou stejní. S těmihle lidmi se nebavit, když ničí cizí sebevědomí, ale své mají úžasné...

11 SarSa SarSa | Web | 11. july 2013 at 19:57 | React

Krásny a dojímavý článok,prečítala som si ho celý a bola som vážne dojatá.Ja som zažila skoro to isté s jednou mojou bývalou spolužiačkou sme sa raz tak pohádali,až sme sa pobyli...Potom som asi po 2 tyždnoch choroby prišla do školy a každý ma ignoroval a to len preto že moje vtedy naj. kamošky hovorili veci ktore vobec neboli pravda.Mna to vtedy strašne vzalo...Prepáč že sa tu tak rozpisujem ale tvoj článok ma fakt dojal...

12 Mariam Shades Mariam Shades | Web | 11. july 2013 at 20:17 | React

To som rada že ten článok mal význam a niekto si ho prečítal, ďakujem ti moc :)
A áno, rozhodne stojí, len to bude trvať hrozne dlho, pretože peniaze dostávam len keď mám nejaký sviatok, aj to len tak maximálne 20 eur...Takže budem šetriť dlhoooo :-D
Mimochodom není zač,som rada že som ťa potešila ;-)  :-) Potešenie ľudí okolo mňa je mojím potešením :-)

13 Ell. :3 Ell. :3 | Web | 11. july 2013 at 23:01 | React

Kamarádi to ví. :) nejspíš ne všichni, ale ti nejbližší ano. :) a neodsuzujou, prostě v pohodě, miláčci :)

zvládneš to!:D

14 eM. eM. | Web | 11. july 2013 at 23:17 | React

Myslím, že takovou osobu znám taky .. teda, nechovala se tak hrozně, jak píšeš ty, ale nebyla to pravá kamarádka. Když jsme se přestaly bavit, před skoro dvěma lety, tak jsem zjistila, že jí nikdo nemá rád. Že možná kvůli ní neměli lidi rádi mě, nevím. Dneska jsem hrozně ráda, že už se nebavíme. Jo, některé části toho přátelství mi chybí, ale to jsou spíš ty s její sestrou, která byla nejlepší kamarádka ze všech. No, s ní už se taky nebavím, ale co no:D
jinak jak píšeš, já občas sjedu její profil na fb (ne ask), abych věděla co a jak, pro klid:D to je vše:)

15 Pájj | Imaginary-Wings.blog.cz Pájj | Imaginary-Wings.blog.cz | Web | 12. july 2013 at 6:54 | React

HAHAHA, dovol abych se zasmála. Že mi to sluší, možná ano :D, ale jinak děkuji!
MOžná si myslíš, že nejsem blbá jak sloup, ale já si to nemyslím :D. Možná to podle komentáře (předešlého) na tvém blogu nešlo poznat, že mi je tolik kolik mi je, ale když píšu komentář tak si ani tehdy nedávám pozor na chyby, takže jich tam musí být jak hnoja :D. Jinak jsem ráda, že Tě můj komentář potěšil na oplátku potěšil tvůj mne! Také ještě děkuji, že jsi se mi nabídla, jako že mi se vším poradíš!:-)

16 Sabinea* Sabinea* | Web | 12. july 2013 at 9:14 | React

Takových kamarádek jsem měla, jenže u mě byly i z bohaté rodiny a jejich maminky nepřipustily aby jejim dceruškám někdo nadával a nebo se s nima nebavil... I když vůbec nevěděli, že si začaly ony a o co vůbec jde... Postěžovaly si, pak přišly maminky do školy a stěžovaly si na šikanu své dcery, i když to šikana vůbec nebyla, ještě že máme rozumnou výchovnou poradkyni. Od té doby jsem se též začala bavit s klukama a to přátelství, které mezi mnou a jima je je úplně jiné... Nejlepší, které jsem zatím měla! Řešíme úplně jiné věci a jsou prostě 100x lepší než holky. Ano mám 1 nejlepší kamarádku, ale s ní to je zase jiné, hodněkrát sem se v ní sekla, ale ze všech holek je asi  nejlepší! Jsme na tom skoro stejně ;)

17 katherine. / gettingfit.blog.cz katherine. / gettingfit.blog.cz | Web | 12. july 2013 at 10:04 | React

Kamarádka, ta opravdická, je strašně vzácná, to ti řekne snad asi každý. A myslím, že každý má ve své minulosti, ve svém dětství určitý zážitek, který ho nějakým způsobem poznamenal do teď. Taky se pamatuju na spoustu a spoustu nevydařených "nejlepších přátelství", která vždy na něčem ztroskotala a samozřejmě já jsem byla ta špatná. Vzpomínám si, jak moje "nejlepší přítelkyně" proti mě poštvala celou třídu tak, že už to bylo naprosto neúnosné a já musela přestoupit na jinou školu. Na základce jsem nebývala nějak zvlášť oblíbená. Byla jsem ta, co má dobré známky, ta, co má rodiče učitele ( z čehož samozřejmě dedukovali, že mi učitelé nadržují. S klukama jsem taky nikdy nějak nevycházela. Vždycky jsem si přála takového toho ochranářského nejlepšího kamarádka, bez kterého bych neudělala ani krok, ale bohužel. Nikdy jsem se s žádným tolik nespřátelila, což mě dost mrzí.
Věř mi, četla jsem spoustu jiných článků, ale tvůj styl mě prostě zaujal, uchvátil, baví mě a ráda ty články čtu. :)) Takže to vůbec není tím, že bych si nepřečetla jiné články!:D To mi nezkoušej vnutit!:D
Na ty začátečnické programy se určitě chystám. :)) Takže neboj, i začátečníci si přijdou na své. ;)

18 cincina cincina | Web | 12. july 2013 at 10:11 | React

Já jsem takovej úchyl na citáty víš:D No a protože často je jenom tak projíždím a čtu si je, tak se mi stává, že takové ty nejlepší si pamatuju a pak je používám no:) Jsem ráda, že tě můj komentář potěšil:)

19 Jass Jass | Email | Web | 12. july 2013 at 10:27 | React

Po prečítaní tvojho článku som si skryla hlavu do dlaní a... Ja som.... Ja neviem. Teda, viem aký je to pocit mať takú kamarátku. Prvé štyri roky som mala kamarátku, s ktorou som sa v jednom kuse hádala, ale mala som ju rada. Horšie je, že neviem či mala rada ONA mňa. Správala sa ku mne ako ku handre. J. sem, J. tam, J. urob to. J. urob tamto. -.-
Potom som spoznala inú kamarátku, ktorá sa ku mne správala dobre, no stále chodila za inými. Potom odišla na gympel a ja som sa vrátila ku tej predtým. A zase to bolo také isté. Potom som sa dala "dokopy" s jednou babou z mojej triedy - priviedla ma ku blogu - a bolo to... skvelé. bola ku mne dobrá, našli sme spoločn reč, nemala tendenciu furt niekoho ohováral. Lenže príliš často chodila za bývalými kamarátkami. A ja som ju mala tak veľmi rada, že som sa bála, že u stratím. ZO žiarlivosti som urobila niečo čo som nemala urobiť. A ona ma už nechcela. Vrátila som sa k tej úplne prvej kamarátke. Ale ona povedala (bolo to tesne pred školou v prírode, minulý rok) že so mnou nechce byť na izbe, že nedovolí, aby som jej urobila to čo predtým. Tak som sa dala dokopy s jednou babou, ktorá nemala s kým byť na izbe. Najprv bola milá, super, úplne dobrá. Lenže na začiatku tohto roka... Ukázala pravú tvár. Sobeckú. Takého sobeckého človeka som v živote nevidela. Chcela strašne zapadnúť a nenávidela jednu babu, ktorú som ja mala rada. Žiarlila, keď som sa bavila s inými babami, no pritom stále behala za inými. Koľko sĺz som preplakala. Koľko dní, keď chýbala, som si užívala. Najhoršie je, že aj keď ju vpodstate mám rada, a ona má rada mňa, aj tak by som od nej chcela odísť, lenže nemám na výber. Len sa prosím o tom veľmi nezmieňuj na mojom blogu, keďže dve podarené kamarátky jej dali adresu. :| Ten pocit beznádeje, to poznanie, že nemám na výber, to ma zabíja.
Ale som rada že aspoň ty si si našla najlepšiu kamarátku, ako sa patrí. :) Zaslúžiš si to, si úžasná osôbka. :)
Aj pre mňa, ale na mnoho češiek z blogu mám kontakt len tam a tu. Takže.. :|
Presne, presne, horrrory já neráda. Musíš si prečítať aspoň THG a TFIOS, proste musíš! Budeš to milovať. :3 Ak teda nie si typ, ktorý má odpor ku čítaniu.

20 Vaness . Vaness . | Web | 12. july 2013 at 11:45 | React

Zklamání v kamarádech neznám . K tělu si připouštim jenom jednu kamarádku . Tu nejlepší se kterou se kamarádim už 14 let a pořád nám to klape .
Zatim se našla zklamání jenom ve klukách .

21 the lizz. the lizz. | Web | 12. july 2013 at 13:55 | React

jako že je ta stránka průhledná myslíš?:D

22 Cleopatra Cleopatra | Web | 12. july 2013 at 15:49 | React

(Chtěla si informovat, až napíšu nový článek - tak tedy, informuji, že se tak stalo:D)
Máš naprostou pravdu. Holky jsou zákeřné, snaží se tu druhou dostat, být v něčem lepší, povyšují se. Přátelství mezi dívkami je snad bez ostychů možné až někdy v dospělosti, řekla bych. Potom mají teprve společná témata - až když mají děti a podobně.
Přátelství s klukama je lepší, člověk ví, na čem je a nemusí se bát, že ho budou pomlouvat, protože kluci tohle nedělají. Můžeš se s nima v klidu dívat na Prci prci prcičky a smát se hovadinám a nezačnou tě brát za někoho divnýho. A lépe oceňují suchý smysl pro humor, na rozdíl od holek, které to berou jako útok.
Alespoň to je můj osobní názor.

23 Chica con sueños Chica con sueños | Web | 12. july 2013 at 17:50 | React

To musela být mrcha s velkým M a svině ještě s větším S! Bože, povyšovat se nad tebou, že nejsi hubená? A ona jako byla nebo snad je supermodelka?
No jéje, takoví lidi by měli od někoho dostat přes hubu :)

24 Coco Coco | Web | 12. july 2013 at 20:08 | React

Myslím, že tohle známe téměř každá :/ bohužel :/

25 K. K. | Web | 13. july 2013 at 22:34 | React

Asi každý má kamarádku, co je prostě děvka, kráva, nebo jiná odruda nesnesitelných lidí. I já. Několik...
'Kamarádka' mi ukradla mou lásku, přestože ji před třidtvrtě rokem odmítla. Co si myslím? Že mi ani jeden z nich nestojí ani za jedinou myšlenku.

26 Claire Drayen. Claire Drayen. | Web | 15. july 2013 at 23:59 | React

Přiznám, že jsem měla několik kamarádek, které mě zklamaly, které bych nejradši nepoznala, nebo možná ano, protože díky nim vím, že ze stejného místa jsme se dostaly úplně na rozdílná, že ony jsou někde, kde já být nechci, asi tak jako ty s touhle tvojí "kamarádkou", ale oproti tomuhle příběhu by to byla nuda.
Mě výlevy vůbec nevadí, rozhodně ne od někoho jako jsi ty, kdo to dokáže podat jako srdceryvný příběh, který opravdu dovede zasáhnout a dostat do té situace i čtenáře.
Pravda, že holky dovedou být fakt nesnesitelný mrchy když chtějí něčeho dosáhnout, to je bohužel už tak...
Věř mi, že ty nejsi vůbec špatná osoba, rozhodně ne horší než ona, tomu ani na zlomek vteřiny nevěř, protože to není pravda. Ona je horší už jen proto, že ti tohle říkala, tyhle hnusný věci.
Je mi líto, že sis tím musela projít, snad te´d po tom všem v tom můžeš najít i něco pozitivnáho, nějakou zkušenost :)
Opět výborně napsané, jak už jsem zmínila, jsi skvělá vypravěčka :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement