Domov, sladký domov.

11. august 2013 at 20:46 | Hani. |  Deníček.

ZPÁTKY DOMA.

Jsem zpátky tady. Pociťuji zvláštní pocit. Cestovat přes tři státy... dnes ráno jsem vstala u moře, dnes budu usínat doma. Docela jsem se těšila domů, protože se mi stýskalo po našem hafanovi a navíc tam bylo na můj kus až moc velké horko. Ale proto jsme tam jeli, že? Tak jsem si to užívala plnými doušky, akorát poslední den přišel vítr z hor a byla studená voda. A to tak moc, že jsem do ní prostě nevlezla. Ale začnu od začátku.
Když jsem přednastavovala články, říkala jsme si, v jakém to asi bude tady stavu, když se vrátím. Moc mne potěšily komentáře - bylo jich mnohem více, než jsem čekala. Moc mne to potěšilo. V jednom jsem psala, že jsem vstávala brzy, ano, ve čtyři ráno. Jeli jsme dvanáct hodin a okolo čtvrté odpoledne jsme byli na místě. Cesta... neutíkala. Bylo horko (asi 38, když jsme to ještě sledovali...) nezapojili jsme televizky, jsou to taková zařízení, které přehrávají cédéčka a filmy z flashky a umisťují se na opěrky co jezdí před vámi. Vzala jsem tolik filmů, ale nechali jsme doma ten nejdůležitější kabel a tablet jsem nechtěla zapínat. Překonala jsem sebe, a nechala svůj mobil doma. Pravdou je, že mne to pak mrzelo, když jsem chtěla poslouchat písničky, ale jinak... vlastně mi to ani nechybělo. A opravdu to byl relax bez esemesek a všeho ostatního.
Přeskočme ke chvíli, kdy jsme došli na místo. Paní už na nás čekala a byla opravdu hodně milá. menší zádrhel nastal, když nám paní chorvatsky nabídla pití. Nikdy jsem netušila, že se pití řekne chorvatsky takhle a tak jsem samozřejmě.. znáte ty tlumené výbuchy smíchu... :D Byli na severu Dalmácie. Chtěli jsme něco útulného a blízko domova, abychom neleji moc dlouho. Byt byl opravdu hrozně útulný, akorát se kejvala palanda a připadala jsem si jak na parníku, pokaždé, když se celá moje horní postel zhoupla.
Vím, že vám se asi dobře nečtou moje zážitky, ale za těch dvanáct hodin jsem pečlivě střádala věty pro tento článek, samozřejmě jsem všechno zapomněla.

Untitled

Moře bylo krásně čisté, voda vcelku teplá a tak jsem se mohla naplno věnovat.. potápění. No jo. Jsem na sebe celkem pyšná, vylovila jsem velkou mušli z asi čtyř metrové hloubky. Musím se přiznat, že mne to asi baví nejvíc, i když jsem i jeden den věnovala opálení, které samozřejmě není moc vidět. Kéž by mi vydrželo až do září, protože moji spolužáci tvrdí, že jsem upírka kvůli bledé kůži a věčně chladných rukách. Zase mířím jinam...


Navštívili jsme Zadar, kde byly varhany, které s každou vlnou vydávaly hudbu a to bylo něco tak krásného, ty tóny, nahodilé, ale přesto to tak hezky znělo... mohla bych tam sedět hodiny. Ale nějak nemám ráda přítomnost hrozně lidí na jednom místě, znervozňuje mne, když se most nebo patro obchodního centra klepe pod nohama všech těch lidí. Proto se mi po tom kluzkém mostě moc nechtělo, ale na druhé straně na mne čekala veelká spousta různě barevných wayfarerů, které jsem si chtěl prohlídnout už kvůli zářivím barvám, a to je přeci dobrá motivace.
Další místo, které jsme navštívili se nazývalo Večka Kula, byla to zřícenina na pláži, další nádherné místo. Tyto objekty mne hrozně fascinují, abych se přiznala, navštívila jsem už hodně objektů, které už jsou třeba opuštěné, staré továrny, nemocnice... ano, bojím se, ale je to tak fascinující a něco tak starého jako byla právě Večka Kula... bylo to tam prostě kouzelné.
Prakticky jsme ale všechny dny strávili na pláži, což mi více než vyhovovalo ať už kvůli potápění, nebo kvůli stálému sluníčku, které mi ale dodalo barvu jen na ramenech, asi se mi vyhýbá...
Přdposlední den začal foukat vítr a byly velké vlny. Byli jsme se ještě koupat, trošku se vyblbnout, ale voda už chytala ten chladný ráz. Poslední den už byla voda hodně studená a to jsme byli právě v tom Zadaru. A pak nastalo nakupování nějaké té věci na památku. Kolem těch krámků jsme chodili celý týden pro zmrzlinu (dělali tam žvýkačkovou a ta byla prostě nejlepší...), ale ani tak jsem nemohla neobejít všechny ty krámky, kde měli i tričko s Tenesee Whiskey, po kterém jsem samozřejmě slintala, ale nakonec jsem si vybrala takový náramek s křížkem a pak řetízek s nápisem Keep Calm and... Mám z toho hroznou radost, i takové maličkosti.. ale největší suvenýr asi bude stejně moje největší vylovená mušle. Tedy, alespoň pro mne, stála mne hodně dechu.
Dnes ráno, když jsme odjížděli bylo 9 stupňů. A teď je mi tady v Díře zima.. přecejenom je to velký skok. Jsem ráda, že cesta zpět utíkala lépe, akorát ke konci jsme pili s bráchou pepsi a... no, bráška pak začl trošku.. prostě takový ten stav, kdy vám přijde vtipné úplně všechno. Já trochu pepsi také měla, ale nakonec jsem se od toho smíchu ovládla. Když odbočím.. kamarádka pro změnu tvrdí, že nesmím pít kofolu, protože pak mi začnou stejnéí stavy jako měl brácha v autě. A taky, že po desáté hodině nastává to samé, ale proti tomu už nějak neprotestuji. Když si vzpoměnu na polštářové bitvy na chotbách hotelu, kam jsme nesměli a.. neodbočuj, neodbočuj bylo to prostě to samé, s tím rozdílem, že já měla bráchu v uzavřeném prostoru. Dokonce jsem ho začala podezírat, že je to tím, že se dotknul energeťáku, který jsme měli v kufru. Nebo že tam prostě vzadu je a působí na něj, ale pepsi je asi nejvíce racionální vysvětlení.
Nějak jsem všechny ty informace vycucla. Myslím, že se ještě k dovče vrátím, protože jakmile temhle článek zveřejním, začne mi docházet, co všechno jsem zapomněla napsat... už vím.
Abych to shrnula... užila jsme si to. A hodně, byla to poravdu zasloužená dovolená. Myslím, že jsem napsala to, na co si zrovna teď vzpomenu a třeba zítra můžu pokračovat. Kdo došel až sem.. děkuji za přečtení. Usmívající se Dole přidávám ještě fotku té věže. Ve skutečnosti ale vypadala mnohem lépe.
panoramio.com

http://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/178/934/662426717b_92680572_o2.png
 

3 people judged this article.

Comments

1 Biba Biba | Web | 11. august 2013 at 20:59 | React

máš zaujímavý blog páči sa mi :)

2 Molly Molly | Web | 11. august 2013 at 21:55 | React

Jsem na tvém blogu sice asi podruhé,ale úžasný a miluju tvoje články :) Jen sem asi blbě četla,ale kde že jsi to byla? :)

3 L. L. | Web | 12. august 2013 at 4:25 | React

Jé upírka, to by bylo náhodou fajn, to bych ti záviděla. :D :)
Sakra ty varhany musí být úžasné. :O :O
A jak se řekne chorvatsky pití? :D
Keep calm a ten křížek ti samosebou nesmírně závidím, protože miluju šperky, ať už bižu nebo cokoliv a sbírám je svým způsobem, a todle musí být úžasné, v mých představách je. <3 <3 A škoda že nemáš to tričko. :P
S tím telefonm je to dobře, když jsi ho doma zapla, mělas tam toho hodně? :D Já jen že když si ho vyonu a pak zapnu, tak čekám milion sms a volání a pravý stav je: 0. :D :D :/ :D :D
Tak sis to tam užila dle vyprávění, to jsem ráda. :)) :3
O svém pejskovi se klidně rozepiš, mně to neva, já mám zvířátka strašně ráda. :3 <3
Joooooooooooo a zelené oči miluju, ty jsou pro mě nejkrásnější ze všech barev očí. :3

4 Kath♥(Horalka) Kath♥(Horalka) | Email | Web | 12. august 2013 at 8:59 | React

Je fajn, že sis to tam užila :) Také by mi vyhovovalo být pořád u pláže :) Já se moc ráda nepotápím, spíš jen tak plavu a pak se opaluji na sluníčku s knížkou v ruce :)

5 Any Any | Web | 12. august 2013 at 10:57 | React

Chorvatsko je krásné, mám ho ráda, ikdyž jsem tam byla jen dvakrát. :) Nejvíc si vždycky užívám cestování v noci. :3

6 Smajlík Smajlík | Web | 12. august 2013 at 11:04 | React

Ach. Ako som už neviem v ktorom článku písala, závidím ti. V Chorvátsku som nikdy nebola a možno sa tam raz dostanem, to neviem, ale chcela by som tam ísť.
Tá veža vyzerá skutočne zaujímavo. Takéto veci, alebo ako by som ich nazvala, budovy, ktoré dýchajú históriou ma strašne fascinujú a zaujímajú.

Tak, ja som si tiež najskôr myslela, že to neprečítam, že sa pri tom rozplačem, ale ustála som to. Už aj pred tým som sa hocikedy rozprávala so sestrami alebo v škole s kamarátkou o tom všetko, o vyvražďovaní Židov, o koncentračných táboroch a tak podobne, takže som mala akú takú predstavu o tom, čo ma v tej knihe čaká. Bola to pre mňa mierne silná káva, už len z toho pohľadu, že to písal človek, ktorý sa na tom vyvražďovaní zúčastnil len vďaka tomu, že musel, že ho prinútil, len preto aby prežil. Ale neplakala som, i keď pár hodín som sa kvôli tej knihe bála, ale ustála som to :)

7 *Niky* *Niky* | Web | 12. august 2013 at 15:14 | React

Chorvatsko je krásné! Byl jsem tam sice jen jednou, ale to moře se zapomenout nedá! Též jsem se hodně potápěla, protože tam je na to ta voda naprosto úžasná!
Já jsem se tento rok opálila asi nejvíce za celý svůj život, a to jen týdenním ležením u řeky o.O
Jsem ráda, že jsi si to tam užila ;) A ta věž vypadá opravdu zajímavě!

8 Ter. Ter. | Web | 12. august 2013 at 19:57 | React

Uach, doufám že v tomhle komentáři nezapomenu na nic z toho, nad čím jsem během čtení přemýšlela. :D
Tak v první řadě jsem ráda, že jsi si to užila. Podle popisu to zní opravdu pěkně, takže si myslím, že naživo to bylo stokrát lepší. :3
Gratuluju k vylovené mušli! :D To jsi se potápěla jen tak, bez nějakých těch přístrojů a tak, nebo jsi měla jen brýle? :D Hrozně mě to zajímá, víš. O:)
Já třeba u moře nikdy nebyla. Nebo vlastně ano, byla ale byl duben a jen jsem procházela po útesech v Anglii. Hrozně ráda bych to někdy zažila, už jen kvůli té slané vodě a opálení, které mi stejně jako tobě trošku chybí. :D Vždycky, v každou roční dobu jsem oproti ostatním neskutečně vybledlá.. netřeba vytahovat nad povrch kamarádku, která teď byla dva týdny u moře. Jsem oproti ní, jako sýr a to jsem si myslela, jak moc jsem se neopálila. Stejně tak přítel, ten jenom týden pobíhal na fotbalovém soustředění a já se vedle něj cítím skoro průhledná. :D
Grr, určitě jsem na něco zapomněla, ale tak nevadí. :D Všechny články, které jsi přednastavila na minulý týden a které se zde objeví tenhle týden si určitě přečtu, až se znovu vrátím s chalupy. :) Měj se krásně, Hani! :33

9 Nell Nell | Web | 12. august 2013 at 20:07 | React

Ty televize máme taky. Když jsme s tím jeli do Chorvatska, musela jsem se kvůli sestře dívat na Medvídka Pú. -.- :D
Ano, pití se tam řekne fakt vtipně. Nikdy jsem nikoho neslyšela, že by zmínil pití, ale kdyby se to stalo, asi bych se taky smála.
Rozkývaná palanda je klasika. Nejhorší je, že to mám už i doma, takže se noc co noc musím uklidňovat, že NE, žádný zemětřesení není. :D
Páni, ty se potápíš? Mně to nikdy nešlo, jsem spíš ten typ, co sedí celý den na nafukovacím člunu a jezdí od útesu k útesu. :D
Taky už bych se potřebovala pořádně opálit, ne že bych vypadala vyloženě jako upírka, ale... no, prostě se potřebuju opálit, jako každej.
Brýle jsou vždycky motivace, kvůli nim často zajdu i do smradlavého vietnamského krámku. :3
Úplně tě chápu. Taky mě tyhle objekty fascinují. A možná mě fascinuje zároveň i to, že se tam bojím chodit. Nevím.
Žvýkačková zmrzlina? Tu jsem snad nikdy neměla. Fakt je tak dobrá? :3
Ta mušle musí být fakt krásná. A je jasné, že pro tebe bude nejdrahocennější suvenýr. :)
Ten stav, kdy mi přijde vtipné úplně všecko, mívám mezi jedenácti až třemi v noci. A nebo hodně brzo ráno. :D A nebo tehdy, když se nemám smát.
To je dobře, že jste si to užili. :)

10 Kathryn Kathryn | Web | 12. august 2013 at 21:07 | React

Chorvatsko je hrozně fajn. :) Já na dovolených nepoužívám mobil, možná tak maximálně na poslech hudby.
Potápět bych se taky hrozně chtěla, musí to být užasné. Já se moc hluboko nepotopím. :/ :D Je hrozně fajn, že sis to užila. :)

11 Cleo Cleo | Web | 12. august 2013 at 21:33 | React

Letos jsem už u moře byla, ale jela bych hned znovu :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement