Nový školní rok. Přijde mi, že horší to už být vážně nemůže.

31. august 2013 at 21:48 | Hani. |  Střípky z mého života.

I'M SCARED.

Ano, melu to pořád dokola. Už vás to musí nudit. Ale jednou mi jedna blogerka napsala, že blog je nejlepší na vylévání pocitů a já vím, že to tak je. Takže jdu vylévat znova.


Když jsem nastoupila do první třídy, těšila jsme se na devátou. Říkala jsem, že už nebudu studovat, že mám školy plné zuby. Ta slova se mi ozývají v uších.
Teď se ohlížím na celé prázdniny, na které jsme se tolik netěšila. Chtěla jsem, aby všechno zůstalo při starém. Teď nechci do školy.

Přijde mi, že... přijdu o všechno. O všechno, co mne donutilo ráno vstát, nasednou do autobusu nebo do auta a jet do školy. Něco, co mne nutilo být tam hned po otevření školy. Jsou to moji kamarádi.
Konečně jsem našla lidi, kteří mi rozumí, parta, do které zapadám. Naše řada, co má vždycky rýmu nastejno, co si posílá kapesníky taháky o velkých testech, ti, co mají mikiny přes židle kvůli tahákům, ti, kteří se vždycky otočí když na ně zašeptáte, ti, kteří radí při testech a drží vám palce, ti, kteří dělají ty největší hlouposti a vy se můžete smíchy počůrat. Ti, kteří mají nejlepší hlášky, kterým nikdo jiný nerozumí, ti, kteří vám na informatice vypínají počítače a hází penály do koše protože přesně vědí, jak vás vytočit. Ti, kteří se pořád spolu provokujou a když se kluci perou, musí to druzí natáčet a pak si to pouštět (i když já nikdy ze záznamů nikdy nemám nic, jak se směju, obraz je rozmazaný.. :D), ti, kteří znají ty nejlepší videa na internetu, ti, kteří vás neodsoudí proto, že posloucháte One Direction a další. Ti, kteří nikdy neprozradí, že máme domácí úkol nebo cvičení, protože ví, že to polovina třídy nemá.

Teď o to všechno přijdu. Jako bych ztrácela půdu pod nohama.

Nebudu se tu držet. Řeknu to tak, jak to cítím. Nemám chuť to pořád přepisovat, je to tak, proč to měnit.
V druhé třídě jsou dvě holky. A pak tři kluci. Počítám normální lidi, zbytek... oni se s námi nebaví, my s nimi ne, oni jsou průseráři a my se navzájem držíme nad vodou, hlídáme se, abychom nedělali hlouposti.
Tenhle rok jsme spolu vycházeli a bylo to super. Chodili jsme si půjčovat sešity a učebnice, když jsme se zapoměli a vždycy před testem chodili do druhé třídy abychom se dozvěděly, co tam bylo. Musím se pousmát, když nás jednou u nich chytla učitelka a zeptala se, jestli vyzvýdáme. Pak ke konci roku se holky pohádaly, vlastně moje nejlepší kamarádka se pohádala s jednou "normální" spolužačkou u nás a jejími dvěma kamarádkami z druhé třídy. Já se toho nezúčastila, v tomhle má neaktivita na facebooku výhody. Pak se to ke konci roku zklidnilo. Pak se zase slečny začaly pomlouvat mezi sebou...
U nás jsou čtyři normální kluci. Dva co sedí před námi v první lavici v naší řadě, pak ještě jeden vzadu a jeden mimo, taky tady dříve seděl, než ho učitelka přesadila, protože jsme si o hodinách povídali. V druhé devítce (to je zvláštní to napsat...) jsou kluci, kteří s těma našima doslova blbnou o hodinách. Nedají se zkrotit. Máme spojenou němčinu, neumím nic. Vážně nic. Nejde se učit, když jsou spolu, ale není to o tom, že bych jim to měla za zlé.
alsolian.
Proč jsem to tady vypisovala - holky se samozřejmě budou bavit spolu. Kluci spolu. Jediný, v kom vidím oporu je kromě kamarádky kluk, který byl mým nejlepším kamarádem, než přišla. Je hodně chytrý a doufám, že se nenechá stáhnout. Vím, že je to osobnost - je to ale pořád kluk a provokuje, za to jinak. Chytře. Ne tupě.
Dobře. Takže předpokládám, že teď nás bude 22 (i don't know about you, but im feeling twenty-two ♫♪) a někdo mi zasedne místo. Ano, už v tom vidím problíém, zvykla jsem si na to, kde sedím, sedím tam od šesté třídy. Dále moje židle. Marie Anežka Zbyhněva Kristýnka Věnceslava. Rozvyklávám jí už od šesté třídy. Několikrát opravovaná... Je různě podepsaná, abych si ji poznala, je od vodovek, když jsme po sobě cákali, od modělíny, když jsme ji po sobě házeli. No ano, vlastně ta modelína na stropě.. znovu se pousmívám. Vím, že budu brečet.
Takže kluci a holky spolu. Já, kamarádka... budeme samy. Nevím, jestli se dokážu probojovat zpátky na svoje místo, jsem bojovník, ale.. oni jsou prostě už samostatné partičky. Vím, že kluci jsou prost úžasní a bavili by se s námi, kdyby tam nebyli kluci z druhé třídy a holky. Jedna z nich umí být pěkně.. no, vždyť víte.

Some Nights

A u ní bych se taky ráda zastavila. Měla samé jedničky, její kamarádka taky, ale tu mám celkem ráda. Učitelé je mají rádi. Já se na to tenhle rok vyprdla. Jediné, v čem nějak vynikám je angličtina, kterou mám hrozně ráda. Je to můj nejoblíbenější předmět - na testy se nemusím učit, celá sedmá a osmá třída ani jediná trojka do žákovské ani nikam jinam. Čeština mi taky docela jde, nechci, aby to vyznělo nějak namyšleně.. matika.. v té nejsem zrovna nejlepší. Neumím dělit, ani jednociferným, stěží. (:D) Procenta nechápu, ale za to rovnice mi jdou. Tenhle rok chci makat.
Ona má dobré známky. Je to "všeználek" a vždy má pravdu, i když ji nemá. Bojím se, že přijdu i o tohle. O to... nechci říct prveství, zní to příšerně a není to tak. Byli jsme v tom spolu. Pomáhali si prostě. Už tak jsem se styděla před tabulí když jsem nevěděla, co s těma zadělanýma procentama. A teď, když tam bude (počítám 22 - 14 = 8?) osm nových očí prostě.. moment, to je "málo", méně než jsem čekala. Takže zůstávají ti normálnější. Nejde o to být středem pozornosti. Jde mi o to, někam patřit. Nechci být "ta". Chci chodit k tomu našemu velkému stolu vzadu v jídelně, chci trávit přestávky provokováním se navzájem, ale ... Prostě se bojím že všechny zklamu, když mne učitelky budou moci porovnat s nimi... já, která na to všechno kašlala a pořád prolejzala s dobrými známkami, zatímco ony naučené všechno nazpaměť... Mám strach, že přijdu o kamarády. Jak o ty z mé třídy, tak o ty z druhé třídy.

Zní to hrozně, neberte to tak.. že se přeceňuju, že jsem namyšlená, nebo žárlivá. Prosím. Dobře, žárlivost.. to možná bude ono. Ale nechci aby to znělo více úzkoprseji než to je.

Tumblr

A pak to, že jsou hluční a dělají bordel. Ano, minulý rok 8.B, v pondělí 9. Moment... Jsou hluční, o přestávkách nemůžete být s nimi, ječí a řvou a hází po sobě židle a květináče.. oni to dělají jinak, my se láskyplně (:D) mlátíme, ale oni do toho jsou agresivně. Navíc o hodinách dělají to samé. Z vyprávění vím, kolik testů psali navíc kvůli tomu. Hlavně z fyziky. A to se dostáváme k další zastávce.
Minulý rok jsme půl roku měli jednu učitelku, se kterou to moc dobře nedopadlo, pro obě strany. Měla s námi spory. Z fyziky neumím nic. Pak jsme dostaly učitelku, která umí učit, která po nás chce vědomosti. Což je dobře. A staví na tom, co máme umět. Ale my neumíme nic. tedy, hlavně já nic neumím. A pár dalších, dobře. Prostě tenhle rok jsem měla málem jedničku, ale jeden hloupý test mi to zkazil na dvojku. Ale alespoň dobrá dvojka, dělala jsem hodně rederátů po celý ten půlrok... Ale místo Ohmova zákona vím spíše nejméně milion způsobů, ja tahákovat. Vadí mi to, že nic neumím. Ale můj sešit byl tenkrát.. nesrozumitelný. A když nám ještě napaří testy navíc.. budu v háji.
Třeba v chemii jsem tenhle rok měla jedničku skoro čistou, kvůli tomu, že mi kluci vysvětlili názvosloví kyselin. Jinak bych to nepochopila.
Vím, jak se letos chovala naše (za některých okolností) "normální" kamarádka, když byla s jedním spolužákem. Nesnesitelně. Všechny uráželi a.. prostě.. teď to bude ve větším měřítku.. nechci se se všemi hádat.. nechci ztrácvet půdu pod nohama..

Tenhle článek je divný. Promiňtě za chyby, za ten chaos. Musím teď vypadat jako pipka ohledně toho strachu a kvůli tomu učení. Ale vážně se bojím, že přijdu o všechno. Ne, že bych jim dobré známky nepřála, naopak, jenomže sport mi nejde a angličtina a čeština a ano, i matika, co se týče geometrie je to jediné, v čem jsem nějak zajímavá. Jen nechci všechny zklamat. Nemyslete si o mě nic špatného, prosím. Ale neumím to vysvětlit jinak..

Jestli jste došli až sem, tak vám za to děkuju. Potřebovala jsem to ze sebe dostat. Přijde mi, jako bych na to byla sama, vím, že mám velké štěstí a výhodu v tom, že mám mamku a tátu.. ale.. víte jak tom myslím. Asi budu brečet, držím to v sobě už od prvních řádků.
Článek na tohle téma určitě ještě napíšu, až s nimi budu trávit čas, s nimi, s druhou devítkou. Držte mi palečky, prosím. Pondělí bude.. těžké. Alespoň pro mě. I Can't Lose You.. | via Tumblr

Nádech, výdech.


http://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/178/934/662426717b_92680572_o2.png
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Hipís >> http://allday-allnight.blog.cz/ Hipís >> http://allday-allnight.blog.cz/ | Web | 31. august 2013 at 22:27 | React

Jooo, tenhle problém jsem nikdy neměla. :D Ale budu ti držet palce, určitě si vzpomenu, až se budu nudit při dlouhé cestě do Brna. -.- :D (Má to výhodu, že nejdu do školy, ale pět hodin :/)
Já dneska bulím, takže si klidně pobreč. I když ty pro to máš důvod, já bulím nějak tak bezdůvodně nebo spíš nevím proč.
Už vidím, jak se toho na mě zase přes září navalí a já budu vydeptaná, ale musím říct, že se na jednu stranu docela těším do školy. :]

2 Hipís >> http://allday-allnight.blog.cz/ Hipís >> http://allday-allnight.blog.cz/ | Web | 31. august 2013 at 22:33 | React

Jo a Ours a Mine jsou boží, miluju Ours, je uplně tak ňuňuuu. :3
Já jako věřím, že někteří lidi to tak poslouchají, ale prostě vím, že kdyby ti kluci byli nějací škaredí ufouni, tak mají fanoušků ani ne polovinu. :D A když už, tak to bude opravdu jen kvuli hudbě.

Já mám pokoj sama, ale radši bych, aby tu někdo byl, jsem uplně forevr meloun a bojím se jak posera, fakt. :D
A já prostě deníček už miluju, zvykla jsem si na něj, zvykla jsem si na to, že každej den oboduju, jak se ke mě kdo choval a věř nebo ne, když se lidi v mým okolí dozvěděli, že dávám body, začali se chovat líp, jen abych jim dala bod. I když nevím, k čemu jim to je, protože to je beztak jen pro mě. Třeba teď ke konci roku moje nejlepší kámoška uplně mi psala, abych rychle počítala, že chce vědět, jak dopadla. :D Zbláznila by se, kdyby těch bodů neměla nejvíc.
Já to takhle měla s písničkou Love Story, pak vyšlo Speak Now a já začala bejt uplně fanda velkej. :D A štve mě, že když řeknu, že poslouchám Tay, tak všichni najednou říkají, že to je hrozná hudba, ale jen proto, že znají IKYWT nebo 22, které jsou strašně ohrané a ještě prostě je to dubstep a pop, jako já uplně akldhskfjd. Deptá mě to. :D Jak to každý odsuzuje. :D

3 Maruška Maruška | Email | Web | 1. september 2013 at 12:41 | React

Já jdu teď o prváku, ale mám výhodu, že jsem na osmiletém gymplu, takže moje stará třída zůstane, jenom jedna holka odešla, pak sportovci (3). K nám dají ale nové děti, které vůbec neznám. Nebojím se jich. Vím, že jsme super parta a že držíme všichni pospolu. Už jsme to spolu vydrželi 4 roky, 4 nás ještě čekají. Máme totálně moc vzpomínek, zážitků, hlášek... Kámoška si učitele zapisuje do sešitu na zadní stranu desek, takže když někdo zahláškuje, všichni se na ni podívají, ať začrne psát. :D
Neumím si představit, že tyhle lidi ztratím, mám je neskutečně ráda. <3

4 Ecritte Ecritte | Web | 1. september 2013 at 14:42 | React

Jdu na gympl, naprosto nové prostředí a narozdíl od ostatních ze třídy tam nebudu mít nikoho. Dneska ráno jsem byla vydeptaná....Když jsem to četla měla jsem pocit, že jsme chodily do stejné třídy. Měli ste taky vyřazování deváťáků? My jo, nacvičovali jsme scénky pro učitele a každý brečel, teda až na mě a na kámošku. Je strašně smnutný vidět, jak dvě třídy, lidi který se znali většinou od první třídy stojí vedle sebe, strašně brečí a snaží se zpívat Vzpomínky zůstanou. Zítřek mě straší, ale zároveň se těším. Nevím, jestli snesu případné pipky, které tam budou. Jinak o známky se bojím taky, měla jsem na konci devítky samý a to ještě proto, že učitelé všem, tedy kde to šlo, snížily známku o stupeň :D Ale je asi dobře, že jdeme dál ze strachem, jelikož o to víc se budeme učit. Kdo tam jde s pocitem, že vše má na háku, pohoří. Nejvíc se děsím kolektivu, pokuď bude špatnej, budu celý ty čtyři roky nešťastná. Taky někdy prostě vysypu do "Nového článku" vše co se mi momentálně honí myslí. Prostě to napsat tak, jak se mi to "uspořádalo" v hlavě. Kdyžtak zítra napiš, jak to dopadlo ;)

5 Ell Ell | Web | 1. september 2013 at 15:02 | React

školy se bojím, čeká mě totiž maturita

6 Berry Berry | Web | 1. september 2013 at 15:44 | React

Myslím,že by si sa nemala báť. Proste ži ako si žila zlepší sa v učení deviatka je nádherný ročník Hani! PRekrásne si ju uži a na nikoho nežiarli. Nikoho kto bol tvojim pravým kamarátom nestratíš a ten,ktorý pravý nebol nech sa dá vypchať. Nemala by si sa oňho starať. Želám ti aby si si tento rok a užila a aby si sa dostala na školu na akú chceš. Ja budem druháčka na gymnáziu a na 9.triedu spomínam veľmi ružovo. Bol to najkrajší rok a aj navždy zostane :)))

Ďakujem za tvoj komentár na mojom blogu :)

7 pretty-dots pretty-dots | 1. september 2013 at 16:38 | React

Podívej, taky jsme se obávala přestupu na gympl, ale hned první nový školní den jsem si našla tu nejlepší kamarádku, jakou jsem kdy mohla potkat. Jako by jsme byly stvořené přímo proto, aby jsme spolu byly :D Zní to jak z nějakého románu, ale je to tak :)
Je pravda, že mi nehorázně moje kamarádky ze základky chybí,ale z většinou se stýkám pořád.

8 Nia Creep Nia Creep | Web | 1. september 2013 at 19:11 | React

Nemá cenu to v sobě držet, prostě se nadechni a vybreč se..věř mi že pak bude líp..
Nemusíš se ale vůbec bát..:) Bude to dobrý, věř mi.. Vždycky se najde člověk co tě podrží..:) škoda že s tebou nechodím na školu, uričtě by jsme byli kamarádky. Já uplně nesnáším skupinu těch agresivních házečů květin, houb a všech věcí co mají po ruce :D však víš jak to myslím.. taky takový borce co se mlátí ale ne ze srandy ale prostě tvrdě z hecu .. tihle kluci mě vždycky odpuzovali nevím proč :)

9 L. L. | Web | 2. september 2013 at 0:28 | React

Já chápu tvoje obavy a jstem v tom s tbeou, vždycky tu budu, abych si přečetla o čem píšeš, co tě trápí/bolí a snažila se ti pomoct, nebo dát nějaký uklidňují komentář plný pochopení. :))
Třeba jsi z toho teď takovádle nesvá, ale nakonec to bude třeba super, nevím, nevíme. :))
Každopádně přeju ať to takové je...
Páč třeba z vlastních zkušeností - Nenávidím změny, kdybychom se měli my spojit třeba s jinou třídou, oi to by byl oheň na střeše, takhle je to tvoje, vaše, specifické a někdo to naruší... A s tou židlí, jůůů to se povedlo. :3 <3
Hned poinformuj co a jak. :'))

10 Ell. :3 Ell. :3 | Web | 2. september 2013 at 11:44 | React

Moc jsem nepochopila, jestli se vaše třídy spojují, nebo tak.
Chápu tvoje problémy, spojují nám osmiletý a čtyřletý gympl, no, vážně, nesnáším tam půlku lidí, místo 17 nás bude 33, pochybuju, že zůstanu nejlepším studentem
Ale myslím, že bych ti měla napsat, ať se za žádnou cenu netrápíš! Neumíš si představit, jak naše devítka byla plná neustálých sporů, kamarád, jeden z nejlepších kluků "nás prostě zradil a kdyby mohl uteče do céčka", všichni se pomlouvali, půlka třídy se nenáviděla, prospěch se všem zhoršil, co si budem povídat, k čemu je druhé pololetí devítky. ÁÁÁle, i když jsem se snažila všemu vyhýbat a že se mi to dařilo, patřila jsem do toho rozruchu. Snaž se tomu taky vyhýbat a miluj všechny, protože když je miluješ, budou tě milovat taky.
Možná se bojíš, že to bude složité, ale na konci budeš hrozně brečet, že je konec.
Vážně, skoro celý prvák jsem se nemohla smířit, že jsme se opustili, že jsme každý na jiné střední.
Mířím do třeťáku a jsem neskutečně šťastná, že jsem ze základky pryč, střední je nejlepší.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement