Když poslouchám hudbu.

7. september 2013 at 21:32 | Hani. |  Všechny mé myšlenky na jednom místě.

CO SE MNOU HUDBA DĚLÁ.

Už jsme toho o hudbě napsala tolik, já vím. Ale je to věc, která mi každý den dává ten zvláštní pocit... navíc, tohle je autorský blog a nějak mám potřebu napsat, co mi vlastně hudba dává a proč je Forever Young mojí nejoblíbenější písničkou.
Rozhodla jsme se, že prostě půjdu s kůží na trh a udělám to, co nerada dělám - ohlédnu se poslední roky a přehodnotím svůj hudební apetit i samu sebe. Ohlédnu se, jaká jsem byla.

Nevyhýbám se prakticky žádnému žárnru. Mám vždy období, kdy poslouchám něco, což se třeba za dva měsíce změní. Pořád ale zůstávám u takové té.. jak to nazvat? Hudba podobná tvorbě Eda Sheerana. K té se stejně vždycky vrátím, ale když se ohlédnu, vystřídala jsme snad všechno a v mém mobilu, nebo playlistu snad nechybí žádný druh muziky.

Začněme tou dobou, za kterou se vážně nemám ráda, kdy jsem poslouchala.. něco jako rock, spíše punk. Milovala jsem Paramore a pořád mám jejich písničky ráda a hrozně ráda si je pouštím. V té době jsem pořád naslouchala jedné písničce, kde se sice nezpívá, ale ječí, ale hrozně se mi líbí ta muzika. To ječení mne sice deprimuje, ale ta hudba se mi líbí, hlavně ty bubny. {http://youtu.be/rLQBebfEXpc}. Paramore mám pořád ráda, pořád je poslcouchám, ale tamtu písničku jsem neslyšela už dlouho.

Líbí se mi, co se mnou hudba dělá. Jak mne dokáže přenést někam jinam, jak mi dokáže zlepšit den, pomoci ve špatných chvílích, jak mne dokáže izolovat od světa.
Když je mi smutno, pustím si písničku, která má text často přesně vystihující moji situaci. Když je mi veselo, pustím si něco, co mne dokáže roztančit.
Vzpomínám si, jak jsem si minulé prázdniny pouštěla písničky na youtube a narazila na Forever Young on 1D. Pustila jsme si ten známý song, samozřejmě, že jsem ho znala z rádií, ale nikdy jsem neměla možnost zaposlouchat se do toho textu. Teď jsem rozuměla těm slovům, co zpívali a rozplakalo mne to...

Let's dance in style,
Let's dance for a while,
Heaven can wait
we're only watching the skies,
Hoping for the best
but expecting the worst,
Are you gonna drop the bomb or not?

Let us die young or let us live forever,
We don't have the power
but we never say never,
Sitting in a sandpit,
Life is a short trip,
The music's for the sad man.

Some are like water,
some are like the heat,
Some are like the melody, some are the beat.
Sooner or later they all will be gone,
Why don't they stay young?

It's hard to get old without a cause,
I don't want to perish like a fading horse,
Youth is like diamonds in the sun,
And diamonds are forever.

So many adventures couldn't happen today,
So many songs we forgot to play,
So many dreams are swinging out of the blue,
We let 'em come true.

"Hoping for the best, but expecting the worst".. to mne donutilo pustit si celou skladbu znovu, naslouchat těm důvěrné známým hlasům, myslím že i to byl ten důvod, proč jsem si je tolik oblíbila. Ten text je plný všech myšlenek, nad kterými přemýšlím, je to krutá pravda, která mne bolí. Čas nejde zastavit.. "Sooner or later they all will be gone"... ten text mne zasáhl. Je zvláštní, že až teď, ale nikdy jsme neměla potřebu si ji pouštět doma, nebo ji naslouchat z rádií v obchodech. Tahle píseň je plná pravdivých slov. A právě to, že jsou pravdivá mne nutí k pláči.

Pak jsou tu písničky, které mne zase přemýšlet nenechají.

Beca George.
http://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/178/934/662426717b_92680572_o2.png
 

1 person judged this article.

Comments

1 L. L. | Web | 8. september 2013 at 1:03 | React

Já vlastně FY nenáviděla. :D Vždycky se mi ta písnička nelíbila... Pak jednou někdo dal na FB odkaz na ní od 1D, tak si říkám ze srandy: Haha, teď máš vesmíre poslední možnost, aby se mi konečně začala líbit!!! Hm a co se nestalo, písnička mi jela v uších snad 24/7! :D Úplně jsem se zamilovala, pořád si jí pouštěla a td. :) Od té doby jsem vlastně začala hrotit i 1D. :)
Jinak punk polsouchám, je to hlavně o názorech nebo sdělení, než o hudbě. :))
Asking Alexandria - Wow, tak z toho by mě asi seriozně bolelo v krku. :D
Co semnou hudba dělá. Semnou to, že když mám depky, pustím si svoje depkový písničky a když mám euforickou náladu, pustím si svoje euforický a vždycky se cítím skvěle, díky hudbě. :) Miluju jí. :) Je to jediný druh umění, které miluji. <3

2 Berenika Berenika | Web | 8. september 2013 at 1:47 | React

Tyjo, ty to potřebuješ v hlavě srovnat.

3 ang ang | Web | 8. september 2013 at 10:37 | React

Hudba a knihy.. bez těchto dvou věcí bych nemohla existovat a život by byl tak stereotypně nudný. Nemá cenu tu psát, jak moc miluju hudbu a jak moc má na mě podobný vliv. Některé písničky mě dokáží rozplakat, s jinýma se octnu úplně někde jinde a některé se mi třeba vůbec nezamlouvají. S některýma vzpomínám na krásně strávené chvíle, u jiných zpytuji svědomí.. záleží na okolnostech. Ale jedno vím jistě a to, že miluju hudbu. Ale nebýt internetu.. nemohla bych si ji jen tak poslechnout, anebo stáhnout celé album mé oblíbené kapely. Sice je jiná doba, muzika je jiná, ale všichni ji milujeme pořád stejně. Jen někdy kroutím hlavou nad tím, co poslouchají ostatní, i když vím, že oni by se divili stejně, kdyby si poslechli ty mé nejoblíbenější.

4 Julls ~ woolie.blog.cz Julls ~ woolie.blog.cz | Email | Web | 8. september 2013 at 11:05 | React

Hudba je jedna z vecí, bez ktorých by som neprežila.. Sluchátka a prehrávač akéhokoľvek typu je pre mňa čosi, bez čoho nie som kompletná. Všade, kam idem, si tieto veci beriem so sebou. Nikdy neviem, kedy budem mať na ňu náladu.. Je to môj relax, odpútanie od reality. Keď som šťastná, spievam si, keď som smutná, počúvam tóny skladieb... Nikdy jej nebudem mať dosť. Počúvam všetko. Doslova. Začnem s pokojnými tónmi popu, prejdem ku o čosi "drsnejšiemu" rocku, započúvam sa do toho prúdu slov, ktorý sa nazýva rap a skončím s revom metalistov. Momentálne milujem hudbu od Black Veil Brides, z rapu to je Nicki Minaj, popu Avicii (myslím), R&B a Rihanna, obdivujem Justina Biebera s Demi Lovato.. Je toho veľa. Kým by som vymenovala všetkých... :D Nezáleží mi, kto to spieva, ael to, či ma text alebo melódia zaujme.

5 MuMie.xo MuMie.xo | Web | 8. september 2013 at 11:50 | React

miluju hudbu a tak jako ty pořád poslouchám něco jiného. Samozdřejmě mám i oblíbené zpěváky a skupiny které mám ráda už dlouho:3 Tuhle písničku znám i v originále i od one direction a je srašně krásná a mám ji hrozně ráda.. mohla bych ji poslouchat pořád. (jinak ten gif jsem já nedělala:D já gify dělat neumím ale strašně bych chtěla)

6 MuMie.xo MuMie.xo | Web | 8. september 2013 at 11:52 | React

promiň napsala jsem můj jiný blog:DD

7 Nell Nell | Web | 8. september 2013 at 12:07 | React

O hudbě by se dalo psát pořád dokola, a pokaždé bys napsala něco jiného. Protože těch pocitů, které v tobě hudba vyvolá, je tolik, že se to opravdu nedá napsat najednou.

Forever Young je neskutečná písnička. Je to jedna z těch, u kterých textu rozumím hned, jedna z těch, která neomrzí a jedna z těch, u kterých mám občas chuť brečet.

Hudba podobná Edovi je hezká. Ale já u toho nevydržím. Pro mě je prostě Lana to, co můžu poslouchat pořád dokola. Klid, krásná hudba, úžasný text. Hlavně něco, co mi nepraská ve sluchátkách - no, to Ed sice taky ne, ale víš, co mám na mysli.

Paramore jsem nikdy neposlouchala. Oni se mi vždycky líbili, to jméno, to, jak vypadají. Vždycky jsem na to na Youtubu klikla, ale ta hudba se mně vůbec nelíbila. No co, každý má jiný vkus. Aspoň, když sis tím už prošla, můžeš říct, že se ti to nelíbí. Ale že víš, o co jde. A nikdo ti nemůže říkat, že to odsuzuješ, aniž bys to znala.

Ten text je fakt neskutečný. A donutila jsi mě k tomu, abych si to pustila. Přesto, že je neposlouchám. A musím říct, že tu písničku v jejich podání miluju. A pozor, bojím se, že se přenesu do období před rokem a půl, kdy jsem na nich ujížděla. Kvůli téhle písničce. To bych nerada, ale co, nic s tím nenadělám. Ach, hrnou se mi z toho slzy do očí.

8 placeforchanni.blog.cz|Channii placeforchanni.blog.cz|Channii | Web | 8. september 2013 at 12:45 | React

Milujem Paramore, milujem Eda. :) Tiež som neni nijak "spätá" na jeden žáner a striedam to podľa toho, aké mám obdobie. Ale Nirvana a LP ma ešte nikdy neomrzeli :) text piesne je krásny a chalani sú navyše pekní, ale jednoducho ich ja moc nemusím :)

9 Tris - the-one-fearless.blog.cz Tris - the-one-fearless.blog.cz | Email | Web | 8. september 2013 at 13:21 | React

Forever Young neznám, ale taky mám ráda víc žánrů. Mám hodně ráda the Beatles, protože kdykoli jsemsmutná, pustím si třeba All You Need Is Love, Here Comes The Sun nebo Let It Be, a to mi dokáže zlepšit náladu. Ale mám ráda I např MJ, LP, i když teď zrovna mám úplně nejraději Ninu Nesbitt a Midnight Red, obzvlášť Ninu poslouchám každý den. Neexistuje pro mě den bez hudby. I když třeba ten den žádnou hudbu neposlouchám tak si třeba celý den broukám nějakou písničku, nebo si zpívám. Text je opravdu k zamyšlení ale 1D opravdu nemusím.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama