Potřebuju pauzu...

20. september 2013 at 20:58 | Hani. |  Deníček.

.. VRÁTÍM SE. ALE POTŘEBUJU NABRAT VŠECHNO, CO JSEM ZTRATILA. CHUŤ PSÁT, CHUŤ PSÁT VÁM KOMENTÁŘE A ČÍST SI VAŠE ČLÁNKY. BUDE MI TO CHYBĚT A NA TO JÁ ČEKÁM - NA NOVÝ ELÁN, KTERÝ BUDE POHÁNĚT TENHLE BLOG.

Kdybyste mi řekli, že tohle budu psát, nevěřila bych vám. Přitom právě teď mám pocit, že to je to, co nejvíce potřebuju.
Od soboty do čtvrtka. Bude to těžké. Budu mít nejspíše hodně volného času a proto neříkám, že nebudu psát. Třeba budu. Ale o čem bych měla psát?
Nechci sem nic prozrazovat, mám pocit, že internet tohle vědět nemusí.

Zkrátka.. asi si dám pauzu. Nevím. Hrozně mne mrzí, že už nemám tu chuť napat vám všechno, co jsem určitý den zažila, moje myšlenky, moje pocity. Štve mne to, ale vím, že blogování a psaní mne baví a vrátím se k tomu. A tady na tomhle blogu, jsem byla nejšťastnější, byla sama sebou. Vlastně jsem i našla malý střípek mé osobnosti, jestli se to tak dá říct. Třeba budu za půl roku někdo jiný.

Nevracím komentáře, netěším se na to, až si s vámi popovídám, až si budu číst vaše články. Věděla jsem, že to přijde, ale nečekala jsem, že to bude trvat takhle dlouho. A teď mám i pocit, že to nejenom sobecky potřebuju, ale navíc mi oi nic jiného nezbyde.
Budu mít sice přístup na počítač, ale ten je zavirovaný a poslední, co potřebuju zavirovaný je blog. Jojo, jsem paranoidní, ale pro klid mé duše sem chodit zřejmě nebudu. Těhle pět dní.
Nemám čas přednastavovat články. Teď ale vážně - nemám ho. Máme tři odpoledky, škola je mnohem náročnější a i když mám ráda některé své nové spolužáky, mé dřívější kamarády z loňského béčka, je to ohromný skok. Mnohem více srandy, ale i při hodinách a tak se nemůžete pořádně soustředit. Navíc já, když začnu s někým blbnout, nedokážu se ovládat a tak se často nechovám zrovna nejlépe - znuděná, unavená a rozjetá. Neboli "nejlepší" kombinace na odpoledku, kde máme chemii a dějepis.

Třeba najdu čas. Třeba se budu užírat. Nebudu se loučit, to ne. Já se vrátím, vím, že se vrátím. Bojím se, že budu chtít začít od znova, ale tady jsem našla vás - všechny, co jsme vydrželi a čtete tenhle článek, i když na blog kašlu. Vás pár.

Vím, že brzy si zvyknu na nový režim a začnu znovu. A chci začít tady. Asi přijdu o všechno, co jsme vybudovala a i ty lidi, co my sem chodili. To mne mrzí. Ale nezapomenu na vás. Na vaše komentáře u článků, kdy mi nebylo nejlépe, kdy jste sdíleli mou radost.

A to nemluvím o mailech. Klárko, L., Vaness, Nell, Terko a všichni další - promiňte, že jsem tak hrozně nezodpovědná. Chci to vrátit do pořádku, ale teď prostě.. nemám elán.
To by asi stačilo. Mohla bych psát pořád dokola o tom samém. Tenhle školní rok bude úžasný i příšerný. Moji kamarádi z béčka, vlastně jsem nevěděla, že by to mohlo být takovéhle, že bych si mohla užívat náš humor s jedním klukem z béčka. Netušila jsem, že si pro mne najde čas, když tam bude s našima klukama. A vážím si toho, jak se ke mě chovají i ostatní. Na druhou stranu, vlastně se holky baví spolu, ale když vidím, jak jednají s mými kamarády, toužím já vlastně po jejich "přátelství"?
Je toho tolik. Nevím, proč se mi po tom psaní (ne)stýská. Možná je to kvůli těm komentářům, ale já je chci vracet, ale nemám na to chuť.

Jsem na sebe naštvaná.

Není to na dlouho, jen na pár dní. Ale chci vyhnat ty myšlenky jako "včera jsi nic nenapsala, napiš dneska, musíš, jestli chceš aby to někdo četl"...

Tohle se tedy hodně prodloužilo. nebudu si to po sobě číst, jinak to smažu.

Na chvíli chci zapomenout, že mám povinnost, chci si vzpomenout, že mám chuť psát. Chci nabrat tu sílu. Třeba budu psát, možná ne. Nevím, ale chci psát, protože chci psát a né proto, že jinak přijdu o čtenáře. Doufám, že tu na mne někdo počká. Nezapomenu na vás a na všechny, kteří pro mne tolik znamenáte, si vzpomenu až se zase vrátím a vrátím vám všechny vaše komentáře od posledních článků.

Po tu dobu, co tu nebudu, užívejte si života, jste mladí, všichni jste úžasné osoby a nemá cenu se trápit. Mějte se co nejlépe. Doufám, že na mne nezapomete, protože já na vás ne.
Teď mne napadá, bude si tohle vůbec někdo číst? Píšu to vůbec pro někoho, nebo jenom sama pro sebe? Bude tu na mne někdo čekat?

Děkuju vám za to, jestli jste to přečetli a za všechny komentáře, na které jste nedostali odpověď.

http://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/178/934/662426717b_92680572_o2.png
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Maruška Maruška | Email | Web | 21. september 2013 at 8:52 | React

Samo, že budu čekat, si jako blázen, ne? :))
Prostě já to chápu, že je to skok, já to tak nevnímám, prootže jsem se za ty 4 roky na gymplu už aklimatizovala (Doufám, že se to tak píše) :D
Dej si oddych, já na tebe nezapomenu, a vím, jsem si tím dost jistá, že ostatní taky ne, protože tys na nás taky nekašlala, tak proč bychom měli my? :) ;)

2 Kath(Horalka) Kath(Horalka) | Email | Web | 21. september 2013 at 12:20 | React

http://moments-with-muse.blog.cz/1309/news-on-blog <- byla bych ráda za tvůj názor ;)
Btw: omlouvám se za kopírovaný komentář ;)

3 L. L. | Web | 21. september 2013 at 17:04 | React

Neboj, tyhle pocity má každá blogerka! :) I já, a to dost často, třeba zrovna teď, jenže já kdybych dala hiatus, trval by rok a nebo i déle a to nechci... :/ Tak se pořád přemáhám, dej si pauzu, ale určitě se nám vrať, my milujeme tvoje psaní a tvůj blog. :P :) O to nás nesmíš připravit. :P
Ono to zas jednou přijde, až budeš chtít všem vše napsat, odpovědět, budeš netrpělivě čekat na každý komentář, budeš se snažit napsat co nej nej nejlepší článek, neboj, pak se prostě vrať a já tady budu. :3

4 Nell Nell | Web | 21. september 2013 at 17:08 | React

Super je, že víš, že tě to baví. A že víš, že potřebuješ pauzu. A že to neděláš proto, že bys neuměla psát, ale proto, že umíš, ale potřebuješ pauzu. Je to takové důstojnější. :)
Je hrozné, že škola si pro sebe bere všechen čas, který chceme využít k něčemu jinému. Bojím se, jak to bude příští rok, a další a další...
Nikdy na tebe nezapomenu. Nebo, aspoň do té doby, dokud budu tady, na blogu, budu se tady pohybovat a mluvit s lidmi. Mám tě strašně ráda a ty sem prostě patříš, je to asi nastejno, jako kdybych najednou proto, že nějakou knížku nemám doma, na ni úplně zapomněla. K mým oblíbeným blogerkám budeš patřit vždycky, i když třeba nebudeš mít blog a nebudeš blogovat.
Já mám s maily co říkat. -.- Nezoufej. Je lepší dělat věci, když chceš, když na to máš náladu, než se do všeho nutit. :)
Tak si to všechno třeba piš jenom pro sebe. Jako někam na papír, abys věděla, co se kdysi dělo.
Vždycky budu čekat! (tohle zní jak z romantického filmu, ale to snad nevadí)
A myslím, že nás čekat bude víc. A až se vrátíš, všude vybuchnou ohňostroje a bude se slavit, protože se vrátí někdo, kdo sem patří, a bez koho by to nebylo ono. :)

5 renny. renny. | Web | 22. september 2013 at 12:01 | React

Tak se hlavně vrať:).

6 Mariam Shades Mariam Shades | Web | 22. september 2013 at 15:40 | React

Blog nie je povinnosť, má to byť zábava. Je nesprávne hovoriť si "Musím niečo napísať, lebo stratím čitateľov". Človek by sa nemal nútiť robiť niečo na čo nemá práve náladu. Potom články aj majú nižšiu kvalitu, je to proste poznať keď sa nútiš a keď to píšeš lebo chceš a máš na to chuť. :-) V poriadku že si dávaš pauzu len sa vráť, ale nenúť sa už do toho na čo nemáš náladu, to nie je správne, a je to poznať ;-) :-)

7 Vaness . Vaness . | Web | 23. september 2013 at 16:18 | React

Na jednu stranu mě to moc mrzí , ale na druhou to zase chápu .
Můj blog je moje závislost takže já nevim jak se cejtíš , ale přeju ti aby tě to zase začalo bavit :) Měj se a zase se někdy :)

8 Livušik Livušik | Web | 23. september 2013 at 21:11 | React

Ja budem určite tvoj blog naštevovať aj potom :) tvoj blog je skvelý a vždy si rada prečítam tvoje články. Asi mi budú chýbať :/ no keď tvrdíš, že sa vrátiš tak je to fajn :).
Ani ja niekedy nemám chuť písať takže ťa chápem :).

9 Claire Drayen. Claire Drayen. | Web | 26. september 2013 at 19:34 | React

V posledních pár dnech přemýšlím úplně nad tím samým. Už taky nemám chuť psát a nejhorší je, že přesně vím čím to je a to něco skončí až za pár měsíců a takovou mezeru si prostě nemůžu dovolit.
U mě jde taky o to cos napsala, přesně jsi to vystihla, to že včera jsi nic nenapsala a tak musíš dneska... Já už měla napsat asi předevčírem, ale vůbec nemám ponětí o čem bych psala, takže jsem se alespoň rozhodla jít si přečíst nové články mých oblíbenců. A tebe hrozně obdivuju za to, že články píšeš skoro každý den, akorát mě štve že jich čtu tak málo, přitom jsou plné úplně úžasných myšlenek a pocitů.
Takže s tebou úplně soucítím, tak nějak vím jak se cítíš. Určitě bude brzy líp, já na tebe čekat budu, protože se hodlám polepšit ve čtení a komentování tvých článků.

10 Ter. Ter. | Web | 28. september 2013 at 11:04 | React

Možná mě to vážně mrzí (i když tomu možná nebudeš věřit, protože jsem se dlouho neozvala - ne, nebudu se vymlouvat na to, že nemám čas a že jsem byla unavená - takhle to poslední dva týdny dělal jeden člověk, na kterém mi tolik záleží a já vím, že tahle výmluva stojí jednoduše za nic a akorát působí trápení; stejně tak nebudu používat takovou výmluvu, že jsem spoléhala na bloglovin', který prostě přestal nějak rozumně se mnou komunikovat; je to jen a pouze moje lenost a moje nechuť, kterou jsem poslední dny nějak zažívala ke všemu). Na druhou stranu, musela jsem se během článku usmát. Jsem za tebe hrozně ráda, že to teď máte ve třídě tak, jak to tam máte, že tam nejsi nešťastná a máš se do té školy na co těšit. :3 Je jasné, že bez nálady to nejde. Já když dokud náladu nemám, blog radši ani nezapínám, protože by to nemělo cenu, i když vím, že bych hrozně ráda odpověděla té malé hrstce lidí, co ke mě ještě chodí, nemůžu protože se i nad jedním komentářem trápím hrozně dlouho a dělá mi problém vymyslet něco smysluplného. Doufám, že se budeš mít i nadále hezky, co se kolektivu ve třídě týče a vůbec všeho okolo tebe. :) Těším se, až si jednou zase přečtu nějakou tvojí rozvedenou myšlenku a nebo názor, ať už bude na cokoliv. :3 Mám tě ráda, Haničko a mrzí mě, že jsem se dlouho neozvala, opravdu.♥

11 Eamë Eamë | Web | 28. september 2013 at 20:27 | React

Tím si prochází asi každý od blogu ;) že neví o čem psát a nemá chuť. Taky mě to, a dost často, trápí. Těší mě, že víš, že se vrátíš, že tě to baví a nenecháš toho :) oddych je potřeba, to každopádně! Nadýchat čerstvého vzduchu, nabrat síly a elán.
Moc se na tebe těším. Přímo žeru (promiň ;D) tvoje články a několikrát denně sleduju, jestli je tu nový. (až dnes si říkám, napíšu ti!) Vždycky mi to tak zvedne náladu.. :) nemám slov.
Držím palečky a hodně štěstí:*
počkám si na tebe ;)

"Na chvíli chci zapomenout, že mám povinnost, chci si vzpomenout, že mám chuť psát." dokonalost ^^

12 revengaa revengaa | Web | 29. september 2013 at 10:41 | React

nebudu se k tomu moc vyjadřovat. chci tě tady a co nejdřív, takže... ať se mi to co nejdřív splní :-)

13 Livušik Livušik | Web | 9. october 2013 at 18:24 | React

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama