Ano, znova směsice mých keců..

15. october 2013 at 19:09 | Hani. |  Deníček.

Měla bych se vlastně cítit tak, jak se cítím?


Kolikrát jsme otevřela mail, kolikrát jsme otevřela právě tenhle editor, který je už několikrát let stejný. Vlastně jsme třeba v sobotu psala jeden článek na jedno snad z nejmutnějších témat, ale smazal se mi a nechtělo se mi ho psát znovu. Je to tím, že nemám motivaci?

Místo přemýšlení nad touto věcí to vemu tak, jak bych to ráda udělala už dva dny - napsala deníček. Budu sobec, já to prostě potřebuju.

Na moje nové spolužáky jsem si celkem zvykla. Dnes při druhé hodině - ČJ - jsem přemýšlela nad tím, jaké to bylo minulý rok. Já to vlastně nevím. Tím pádem to nemám s čím srovnat. Né, že by to nebylo vidět. Možná si jenom všechno užívám více jak dřív a proto nestíhám vnímat okoláí. O přestávkách. O hodinách je ten rozdíl vidět hodně a to zejména při matice. Vlastně to spíše poslední dny nazýváme "nekonečnou hodinou". Sedí to. Více hluku, více lidí, více všeho zlého - nejde se soustředit, při takovém počtu se "rozjedete" hrozně rychle a pak nemůžete přestat. Ale copak se dá celých 45 minut být potichu?

Já se tak stydím, že se tomu nevěnuju. A mailům taky ne. Achjo...

Dneska nastal jeden z největších zlomů. A také jeden z posledních, co se týče kamarádství mezi donedávna mou nejlepší kamarádkou a mnou. Víte co? Jsou to malé, možná malicherné drobnosti, kterých je ale tolik, že to nestačím zpracovávat. Takže dneska mne rozhodila maličkost. A protože už je to podruhé, vím, že by to udělala znova. A tak jsem co se týče jí pěkně vytočená.
Dneska říká, že jde na záchod. Nebudu jí bránit, že jo. Pospíším, jdu si hned sednou na lavičky. Ale, co kdo tam asi je? Ona a zase dolejzá a ním. Bože. Ale tak fajn. Nebudu stíhačka.

Podruhý mi řekla že na mne čekat nebude, po škole, protože musí na trénink. Chodila na stolní tenis, ale myslím že teď na nic nechodí.. ale tak se rozloučím a dál si zavazuju moje kotníkové boty podobné converskám. Vyjdu ze školy a zase za ním ťape. Několkrát mne vybízela, ať se přidáím, ale já měla mamku před školou, která na mne čekala v autě. Nastoupila jsem, mamka říkala že ji ani nepozdravila. Ale tak ji třeba neviděla.
Takže jsem šla s mamkou se podívat po obchodech a pak do jednoho fastfoodu tady u nás. Mají tam lepší hamburgry než kde jinde. A pak ji vidím, jak jde zase s ním a s ještě jednou "béčkařkou".
Mamka se na mne podívala a zeotala se, jestli mi to vadí.
"Jo."
Ona se mnou ven nechodí. Vždycky nemůže. Já to chápu že jezdí pryč za babičkou. Já bydlím taky pryč a protop taky nemůžu pokaždý. Ale vadí mi, že na ně si čas udělá. A ještě mi lže. A to mne bolí. Mrzí. A ano, štve.
Možná žárlím. Ale mě nevadí, že šli spolu. I když je to možná žárlivost, protože na mne kašle. Ale tak ona chche kluka, který má holku a furt ho někam tahá, vtírá se.. žere mne to. Proč jim to chce rozbít. On ještě chodí s mojí kamarádkou, která sice má něco, jako každý, ale ona mi pomáhala nejvíce, když mě ona odkopla tenkrát. Ona byla ta, za kterou jsem přišla a bavila se se mnou stejně jako dřív. Ta, která ke mě byla vždycky upřímná. Ta, která mne naučila říkat "no a co" a více to neřešit.
Při psaní minulého článku jsem berečela. Bylo to o jedné hodně tragické události. Poslouchala jsem písničku, která.. mi přijde že se k tomu hodí. A teď se mi do očí hrnou slzy taky.

A víte co je nejhorší? Přes tu dobu, co jsem tu nebyla, jsem si toho hodně uvědomila. Splnila jsem si to, co jsme si přála od minulé anglické olympiády, které jsem se zúčastnila. Kde mi bylo řečeno, že má jedna holka kamarády po celém světě. Hrozně moc jsem si to chtěla splnit. Chtěla jsem poznat nové lidi a jiné způsoby žití a povahy - jednou se vydat tam, kde bydlí a dát si to všechno dohromady. A teď si píšu s lidma te všech koutů, dalo by se říct. A já si jich právě teď vážím více jak jí. Protože ona mne dneska několkrát s chutí pošle někam, ale oni mi řeknou, že jsem úžasná i když mne neznají. A já.. já jsem právě teď v takové situaci, že jsme se hrozně moc těšila až začnu psát sem, abych si všechno mohla vylít bez ohledu na to, jestli si to někdo přečte. A teším se, až napíšu Marušce, která mi říká Hun, která je z Damašku, až napíšu Andree ze Švédska, ale jezdí často do Chorvatska a jsme si teď hodně blízké, až napíšu dívce jménem Aurora, která je z Itálie a je hrozně milá. A až napíšu Vanesse z Malaysie, mé soulmate, až napíšu holce, která je ze Slovenska, bydlí vlastně nejblíže, a kterou jsem si také zamilovala a teď si už také píši s blogerkou z http://booksandcoffee.blog.cz/ kterou bych také chtěla pozdravit. :))
A samozřejmě zdravím taky vás, jestli tohle někdo čte, protože jste tady a mne to hrozně těší.

Panebože, já jsem ale pisálek. no nic, jdu k vám. :) snad stihnu oběhnou alespoň některé z vás, protože si musím balit - zítra jjedu s kamarádem prezentovat prezentaci na ministerstvo školství. A budeme stavět u jednoho Starbucksu, tak že bych si třeba splnila jeden z mých malých snu? :)

Untitled

Hezký den vám přeju. Mějte see. :)
http://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/178/934/662426717b_92680572_o2.png
 

1 person judged this article.

Comments

1 ichbincarlo ichbincarlo | Web | 15. october 2013 at 21:05 | React

jestli to dobře chápu, tak ses pohádala se svojí bff skrz kluka ? si z toho nic nedělj, ji řekni, že tu jsi tež a tak, ale nějak kulantně, aby to nevypadlo, že ji závidíš kluka či tak něco :)
něco pofobného jsem nedávno zažila tež a s tou holkou se uplně nesnášíme.

2 Livušik Livušik | Web | 16. october 2013 at 16:06 | React

Veľa krát sa stáva, že kamarátka, ktorú považujem za moju najlepšiu kamošku sa na mňa vykašle, pretože je vonku s niekým iným. A strašne ma to hnevá, pretože ona potom povie, že "Už dlho sme nikde neboli musíme niekde ísť" a toto keď počujem najradšej by som jej povedala niečo zlé, pretože ja ju skoro vždy niekde volám no ona na mňa nikdy nemá čas. Teraz sa vlastne stretávame iba v škole :/...
Takže veľmi dobre viem aký to je pocit.

3 Nell Nell | Web | 16. october 2013 at 16:27 | React

Tohle není sobecké. Není sobecké psát o svém životě. Sobecké je o něm v jednom kuse mluvit s lidmi, kteří o to nestojí. A to tady nikdo z nás není. Aspoň já ne, když budu sobecky mluvit o sobě.

Ach. Mrzí mě to. Myslela jsem si, že se to s tou kamarádkou ještě jakžtakž vyřeší. Ale někdo, kdo ti lže, nevšímá si tě a baví se radši s někým jiným, bez toho, aby ti něco málo řekl, abyste si to vyříkaly, nemá cenu s ní kamarádit. Mě by to strašně štvalo. Možná by mě i napadlo dolízat za tím klukem taky, naschvál, ale to bych si pak připadala stejně uboze, jako mi připadá ona. Já ti asi neporadím, vždycky jsem v tyhle chvíle bezradná. Prostě... asi je to pořádná kráva.

Tohle, to psaní si s lidmi, je důkaz toho, že k něčemu jsi. Že je blbost myslet si o tobě, že jsi k ničemu. A že ty nejsi ta špatná. Drž se. :)

4 Maruška Maruška | Email | Web | 16. october 2013 at 16:41 | React

Starbucks! také jeden z mých malých snů, které bych mohla do nějaké blízké budoucnosti splnit. :)
tak si to zítra pořádně užij, budu na tebe myslet a držet palce.
Je hezké, když si takhle s někým dopisuješ, ještě z takové dálky. Moc bych chtěla poznat, jak tam asi žije. Jak moc se můj život liší od života někoho jiného. Chtělo by to už změnu:)
A co ta kamarádka... Já nevím, v tomhle nejsem zrovna dobrý rádce. Prostě já, kdyby mi tohle udělala-dělala moje nejlepší kamarádky, asi bych si s ní o tom promluvila, jenže když tě pošle někam, tak to nejspíše nemá cenu..:/
Promiň, s tímhle ti asi nepomůžu.:)
Hodně štěstí s tím. :)

5 Tris - the-one-fearless.blog.cz Tris - the-one-fearless.blog.cz | Email | Web | 16. october 2013 at 19:17 | React

Jo, taky bych chtěla, psát si s lidmi z jiných konců světa, jenže kde ty lidi najít, že?
Tebe s nimi něco spojuje... (z toho co jsem pochytila z tvých tweetů a sdílení jde většinou o 1D) jenže já nemám nic, co by mě s nimi mohlo spojovat. I když... Každopádně jsi mě teď k něčemu inspirovala, a hrozně moc ti za to děkuju :)

6 Tris - the-one-fearless.blog.cz Tris - the-one-fearless.blog.cz | Email | Web | 16. october 2013 at 19:24 | React

Jo, a měj se krásně ;)

7 The_Chessie The_Chessie | Web | 16. october 2013 at 20:21 | React

S tou kamarátkou to chápem. Zažila som niečo podobné, keď sme sa s jednou kamoškou "hádavali" ale na druhej strane som ju nechcela stratiť lebo to bola jedna z mojich najbližších kamošiek. :)

8 Eamë Eamë | Web | 20. october 2013 at 1:05 | React

co to je za kamarádku? že takhle lže..? to je kamarádství na prd, když s tebou neumí mluvit na rovinu a upřímně.. a ještě tě takhle zanedbává.. je to od ní nefér..
jojo, je to zvláštní.. taky je mi někdy milejší si psát s lidma, který neznám osobně, než s těma "svejma" :) je to změna:)
á děkuju :) jsi moc hodná :). podzravuj od mě holky :)
PS: omlouvám se, že píšu tak pozdě..
měj se :)

9 Ter. Ter. | Web | 20. october 2013 at 19:10 | React

Že ti to připadá sobecké? Podle mě to vůbec sobecké není. Možná by se to mohlo zdát, kdyby jsi to říkala někomu, komu je to jedno ale myslím si, že tady máš jen samé dobré duše, které ví jak jsi úžasná a které se o to zajímají. :)
To s tou kamarádkou je mi líto. Nezaslouží si tě. Tenhle přístup lidí mě taky hrozně štve, i když jsem jedna z těch, co si kolikrát nemůže najít čas, i když ho má šest půlek (jen nevím, jestli je to tím, že se ráda vymlouvám na svojí lenost nebo tím, že ty lidi vlastně ani vidět nechci -.-). Doufám, že se jí nepodaří rozbít jim ten vztah, nebylo by to pěkné.
To s těmi lidmi po celém světě, je vážně skvělé. :) Já občas na někoho normálního narazím třeba na omegle, když už vážně nemám co jiného na práci, ale ty se na mě po chvíli stejně většinou vykašlou. :D
Snad se vám prezentace povedla, a že jsi si třeba i zašla do Starbucks. :3 Měj se hezky.

10 L. L. | Web | 24. october 2013 at 2:29 | React

Také tě zdravím. :P
Teď mám podobný problém, je to to, o čem v článku píšu, že bych chtěla napsat, ale nemůžu, protože moje kamarádka si můj blog čte, zrovna ta, co mi nedávno "přebrala kluka" nejhorší je, že jsem se 2 roky z něčeho dostávala, jakože ze vtahu a teď jsem trošku cítila naději znovu objevit štěstí a ona přišla a smetla to ze stolu, ale tváří se jakoby nic a OMLUVILA SE MI, no není dokonalá a úžasná? :)) Hlavně na todle nereguj, páč by si toho mohla všimnout a to nechci. :D
joooo lidi po celém světě, kdybych je ještě znala osobně, to by bylo žůžo. <3

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama